Hayvanlar doğa gereği akılları bulunmadığı için ne yaptıklarını bilemezler. Alışacakları yerlere uyumu geç olabilir. Çoğu zaman bir yerden alacağımız hayvan diğer günler kaybolabilir. Bu istenmeyen bir durumdur. Bazen çalınabilirde örnek vermek gerekirse çok cins bir köpeğimiz olur ve onu gözümüzden bile sakınırız fakat bu bazen iyi sonuçlarla sonlanmaz. Bazı kötü huylu insanlar çalabilirler bu da  kötü olur. Genelde hayvanlar yerlerinde duramazlar  bu da sahiplerini korkutabilir . Ama artık korkutmasın çünkü akıllı hayvan tasması günümüz teknoloji devrinde kullanılmaya başlayalı çok oldu. Maddi ve manevi değeri yüksek olan hayvanlarınızı çok kolay ve güvende içerisinde takip edebilirsiniz.

Akıllı hayvan tasması dediğimizde , aklımıza hayvanların kullanabileceği akıllı izleme cihazı, hayvan takip kolyesi, hayvan izleme tasması, smart necklace for animal gibi şeyler gelebilir . Bu ürün hayvanların boğaz kısmına takılır(bağlanır). Bu sayede uzaktan hayvanlarımız nerede olduğunu kolayca öğreniriz. Örneğin dışarı çıkacaksınız ve evinizde kediniz var. Peki ya döndüğümde kedi nerede demektense bu cihaz size kolayca yerini tespit eder. Veya diğer hayvanlar örneğin at besliyorsunuz ve kırsala bıraktınız nerede olduğunu araç  ile mi bulacaksınız. Tabiiki de hayır. Bu cihaz sayesinde anlık yerini rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Ürün sadece sim kart takılacaktır. Ve bu sayede  üzerindeki GPS sensöru yardımı ile uydudan konum bilgisi alır ve aynı anda kullanıcıya gönderir.

Ürünün Avantajları

·         Şarjlı olduğu için kolay şarj dolumu sağlanabilir.

·         Uzun pil ömrü ile 6 güne kadar izleme sağlayabilirsiniz.

·         Ürün mobil cihazlar da rahat bir şekilde çalışmaktadır (Iphone ve Android).

·         Ürün kolay bir kurulumu vardır.

·         Ek olarak yalnızca sim kart ile çalışır.

·         Eş zamanlı konum bilgisine ulaşabilirsiniz.

·         Konum sapma olasılığı azdır.

·         Ürün küçük boyutta olup hayvana zarar vermez. Tam tamına 32 gramdır.

·         Düşük şarj tüketimi sayesinde uzun süre çalışabilir.

Bu ürün sayesinde evinizdeki evcil hayvanlar güvende kalacaktır. Kullanımı kolay ve rahat olduğu için sıkıntı yaşamayacaksınız aynı zamanda hayvanlarınıza zararlı etki etmeyecektir. Kullanım yeri olarak şehir ve kırsalda rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kısacası çocuğumun sevdiği köpeği kayboldu derdine son. Neden mi bu ürün sayesinde en son konumunu alarak rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Kırsal alanlarda ineğim ve koyunlarım çalınmış dememeniz için sizlerin kullanımına sunduk. Ve bu ürünü aklınıza gelen en hızlı hayvanlarda dahi kullanılabilir. Ürün hayvan izleme cihazı olarak da adlandırılabilir. Diğer cihazlara göre konum belirlemesi çok hassastır. Sizi  -GPS ve A-GPS çiftli konum belirlemesi yaparak bilgi verir. Bu sayede net ve kesin konum belirlemesi sağlanır. Üründe kullanılan sim kart Türkiye de kullanılan bütün operatörleri desteklemektedir (turkcell, vodofone, avea, türktelekom).