Araç takip sistemleri filonuzu verimli ve etkili bir biçimde yönetmenizi sağlayan bir sistem sunar. Araç takip sistemleri filonuzdaki araçlar için gerçek zamanlı lokasyon ve yapılan aktiviteler hakkında bilgi sağlar, böylece iş performansınızı ve müşteri servisini geliştirmiş olursunuz. Ayrıca araç takip sistemleri çalınma durumlarına karşı koruma sağlar ve kurtarma çalışmalarında yardımcı olur.

  • Araç Takip Sistemleri Şu Konularda İşlerinizi Kolaylaştırır
  •          Araçları bulunduğu yerden yönetebilirsiniz.
  •          Kriz yönetimi ve iletişim
  •          Yakıt ve harcamalardan tasarruf
  •          Kazaları en aza indirgeme
  •          Büyük Öngörü

 

Araçları Uzaktan Yönetme

Filodaki tüm araçlar izleyici cihazlar tarafından donatılır bu cihazlar sürücünün davranışları hakkında birçok veri toplar. Bu veriler sürücü hızı, maksimum hızlanma ve aracın maruz kaldığı darbeler, sürücü sürüş örnekleri, sürüş için toplam harcanan zaman ve aracın boşta çalışması gibi verilerdir.

Kriz Yönetimi ve İletişim

Herhangi bir acil durumda veya sürücünün araç hakkında yardıma ihtiyacı olduğunda, yetkililerin araç konumu, araç durumu gibi ayrıntılara ulaşarak müşterilere acil bir durumda yardımcı olmaları ve etkili bir iletişim kurmaları sağlanır.

Yakıt ve Harcamalardan Tasarruf

Standart GPS modellerinde olduğu gibi, araç izleme yazılımı en hızlı ve en ekonomik olan rotayı yolculuğunuz için hesaplar. Bazı gelişmiş izleme sistemlerinde yöneticilere gerçek zamanlı olarak ne kadar yakıt kullanıldığı ve yakıt masraflarının ne kadar olduğu tahmin edilerek gösterilir.

Kazaları En Aza İndirgeme

Araştırmalar göstermiştir ki insanlar izlenildiğini bildiklerinde veya izlenildiklerini hissettiklerinde daha çok dikkatli ve öz denetimli olurlar. Bu demektir ki sürücü koltuğunda, daha çok kendini bilen kaza yapma olasılığı daha düşük bir sürücü bulunur, böylece kaza sonucunda oluşacak olan yüksek hasar masraflarından hem sürücü hem de şirket korunmuş olur. GPS araç takip sistemi basitçe bir  sürücüye izleniyor hissi verir ve farkındalıklarını arttırarak riski en aza indirir.

Büyük Öngörü

Araç izleme sistemi sayesinde, sürücüler ve araç izleme sistemini yönetenler trafikte oluşabilecek olan problemleri, yol çalışmalarını veya yol kapatmalarını önceden görebilirler. Böylelikle herhangi büyük bir problemin oluşmasına izin vermeden araç sürücüleri bilgilendirilmiş olur veya araç sürücüleri merkezden bilgilendirme isteyebilirler.