Çocuklar çok hareketli , dinamik ,çok meraklı ve algıya açıktırlar. Bazı şeyleri bilmeden yaparlar. Yaptıkları şeylerin fakına sonradan varırlar. Ama o yaptıkları şey bazen geç olabilir. Bu nedenle onlar için biraz daha hassas davranmamız gerekebilir. Bu hassasiyet yaşamın her yerinde olacaktır. Her zaman çocuklarımızın yanında olamayız bu bir gerçek. Fakat bazı teknolojik cihazlar sayesinde onlara rahatlıkla ulaşabiliriz.

  Çocuk Güvenlik  Cihazı  çocuklar için özel olarak SAİL Güvenlik tarafından geliştirilen cihazdır. İki  yönlü konuşma özelliği , akıllı saat , konum belirleme ve daha birçok olanaklarının kullanıldığı akıllı bir saattir. Çocuklar için tasarlanmış ve çocukların güvenliğinden sorumludur. Cihaz acık ve kapalı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Gerçekten bu cihaz çok akıllı ve siz ebebeyinlerin gerçek yardımcısı.

Sail Güvenlik tarafından geliştirilen Sail Çocuk Güvenlik Saatinin kullanım amacı çocuklarınızın dışarıda olduğu durumlarda güven içerisinde olmasıdır. Bu cihaz sayesinde okula gönderdiğiniz çocuğunuza telefon alma derdi olmayacak. Telefon bulunan çocuklar kapkaç a maruz kalabilir. Bu cihazla telefon özelliği de vardır. Mobile uygulaması sayesinde  kaçırılma veya endişe duyduğunuz zamanlarda direk cihaz a ulaşabilir ve cihazın konumunu eş zamanlı olarak öğrenebilirsiniz. Bu sayede İstediğiniz an istediğiniz yerde çocuğunuzun nerede olduğunu görmüş olursunuz . Bu cihaz ve telefonunuzdaki uygulama  ile çocuğunuzun sınırlarını belirleyebilirsiniz. Örneğin ikamet ettiğiniz semt bölgesinde bir sınırlama yaptınız ve çocuğunuz okula gitti , okul dönüşü bilmeyerek yanlış bir servise bindi ve servis belirlediğiniz konumu çıktığı anda Sail çocuk güvenlik saati size bilgi verir. Bu sayede ilk anda bilginiz olmuş olur. 

 

                Kendi telefonunuzdan anlık olarak çocuğunuzun konumunu öğrenebilirsiniz. Bu sayede nerede olduğunu merak etmeden çabucak öğrenirsiniz. 10 adete kadar acil durum numarası belirleyebilirsiniz. Bu sayede çocuklarınız acil durumlarda SOS butonuna basarak sistemde bulunan numaralara anlık olarak ulaşır. Android ya da Apple Uygulamalarınız dan akıllı saatin açma ve kapatma zamanını ayarlayabilirsiniz. Sınıfta bırak butonuyla akıllı saatin ses özelliğini kapatıp çocuğunuzu rahatsız etmemiş olursunuz. Bölge sınırlama özelliği ile çocuğunuzun semt/bölge dışına çıkması durumunda anlık olarak haberdar olursunuz. Cevre özelliği ile  çevrenizde bulunan toplu alanları bulur ve gösterir.(okul,hastane,park, vb). Telefonunuzdan ikaz ayarlarına girdikten sonra hangi durumlarda ikaz almak istediğiniz seçenekleri seçerek O durumlarda size mesaj çekebilme özelliğine sahiptir. İçerisindeki üç eksenli G sensör sayesinde günlük olarak adımlarınızı sayar ve gösterir. Sizde adım ve kalori özelliği sayesinde çocuğunuzun beslenmesine dikkat edersiniz.