1900 yılların başlarında büyük ülkeler artık gelecekteki savaşların meydanlarda göğüs göğüse olmayacaklarını düşünmeye başladır.1930’dan sonra soğuk savaş dönemi başladı. Bu dünyada daha önce yapılmamış bir savaş türüdür. Ülke başkanları düşmanlarını artık masada yenmeleri gerekiyordur. Durum böyle olunca başkanlar düşmanların özelliklerini konuşma şeklini nasıl bir hamle yapacağını öngörmek istediler. Bunun için kendi bilim adamlarından bir çözüm istediler. Bu çözüm için ortam dinleme cihazları geliştirmeye başladır. Günümüzde de hala bir savaş taktiği olarak kullanılan bu cihazlar oldukça gelişmiş düzeydedir ve hala gelişmeye de açıktır.

      Bu bilim insanların amaçları mesafe sınırı olmadan ortamdaki her sesi dinlemek istemesidir. Bu amaç uğruna bir çok profesyonel dinleme cihazı geliştirdiler. Fakat sadece dinleme cihazı oldukça güvenilir değildi. Çünkü dinlemek istediği kişi cihazı bulduğunda size farkettirmeden cihazın yerini değiştirebilir. Siz dinlemek istediğiniz yeri dinlediğini sanarken aslında başka bir yeri dinlersiniz. Bu eksiklik için dinleme cihazına bir de takip cihazı eklenerek iki sistemin birbirine uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlamaktır .Kişi takip ve dinleme cihazı olarak karşımıza çıkan bu ürün güvenli ve kalite konusunda diğer ürünlerden daha üstün bir puandadır. Tasarımı ile oldukça şık ve dekoratif olan bu ürün boyutu ile de dikkat çekmeyecek ve farkedilmeyecektir. Kişi takip ve dinleme cihazı özellik olarak çok faydalıdır.Bu özelliklere kısaca bakarsak cihazın pil ömrü kesintisiz dinlemede 4-5 saat, ara sıra dinlemede 4-5 güne kadar şarjı sürmektedir. Takip kullanımında ara ara takipte 12 güne kadar şarjı yeter. Ayrıca ülkemizde bulunan tüm  operatörlerle uyumlu çalışmaktadır. En gelişmiş  GPS teknolojisi ile çalışan  kişi takip ve dinleme cihazı bir sim kart ile telefon gibi çalışır. İçerisinde bulunan sim kartı aradığın takdirde sorunsuz bir şekilde dinlemeye başlarsınız. GPS ile konumu hesaplar ve size sim kart aracılığı ile gönderir. Bu cihazda ortam dinleme özelliği de bulunması size sadece kişi değil çevreyi de dinleme özelliği sunuyor.

     Özetleyecek olursak istediğin yeri ve kişiyi bu cihazla rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Eğer cihaz sizin haberiniz olmadan yeri değiştirilirse bile bunda sizin haberiniz olur. Yapmanız gereken bu cihazı edinip bir normal sim kart takmanız gerekmektedir .Sim kartı takmadan önce pin numarasını kaldırdığınızdan emin olun. Bu özelliklere sahip cihazı nerede bulurum diyorsan size tavsiye edebileceğim siteyi buraya tıklayarak ulaşabilir, ürünü inceleyebilirsiniz .