Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte her boyutta, her alan için kullanıma elverişli sayısız takip cihazı tasarlanmış ve hizmete sunulmuştur. Bu takip cihazları bize birçok konuda rahatlık sağlamaktadır. Kaybolunması, rotadan çıkılması, takip cihazının çevresinde beklenmedik bir şeyler olması vb. gibi durumlarda takip cihazının bulunduğu, bizim için güvende olmaları son derece önem taşıyan kişiler ve araçlar hakkında uzaktan bilgi sahibi oluruz. Az önce bahsettiğimiz gibi takip

cihazlarını birçok alanda kolaylıkla kullanabiliriz. Çocuğumuzun nerede olduğundan emin olmak için, evcil hayvanlarımızın kaybolma durumda ilan bastırmaya gerek kalmadan onları bulmak için, hastalığı yüzünden tek başına dışarı çıkamayan yaşlı hastalarımızın güvende olduğundan emin olmak için, bakımına ve kullanımına özen gösterdiğimiz araçlarımızın nerede ve ne durumda olduğunu görebilmek için... bu şekilde kullanım alanı sınırsız olan takip cihazlarının faydalarını göz ardı etmek teknolojinin bize sunduğu imkanları elimizin tersiyle itmemize yol açmaktadır.

Takip cihazının en fazla kullanıldığı alanlara baktığımız zaman 'araç takip cihazı' başlığı dikkat çekmektedir. Gelişmiş teknoloji sayesinde Sail Teknoloji tarafından tasarlanan OBDplus bu başlık altında sayısız faydası ve uzaktan yönetimin kolaylığı sayesinde öncelikli olarak dikkat çekmektedir. OBDplus, kendi kişisel araçlarınızın yanı sıra kurumsal-şirket araçlarınızın takibini de hassas bir şekilde yapmakta ve size doğru sonuçlar vermektedir. sailteknoloji.com sitemizden temin edeceğiniz bu güncel ve işlevsel cihazı, 2000 model ve sonrası tüm binek - ağır vasıta araçlarınızda tak-çalıştır şeklinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sail güvenlik araç takip cihazı olan Obdplus'ı taktığınız araçlarınızı dilediğiniz şekilde uzaktan izleyebilir ve gerekli gördüğünüz durumlarda müdahale edebilirsiniz. Cihaza uyumlu uygulamayı ücretsiz bir şekilde cep telefonlarınıza, tabletlerinize, bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz. Obdplus sayesinde anlık konum takibi yapabilir, canlı değer akışını takip edebilirsiniz. Yakıt takibi yapabilir, ortalama hız için bir sınır beliryebilir, aracınız çalışır durumda olmadığında dahi gezi geçmişini görüntüleyebilirsiniz. Ortalamanın üzerinde ve ani durumlarda (ani fren, ani hızlanma...) uyarı alabilirsiniz. Cihaz, sürüş sonrasında sürücüyü analiz etmektedir. Bu sayede sücünün aracınızı nasıl kullandığı ve güvenilir olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olursunuz. Belirlediğiniz tarihler arasında Can-Bus destekli uygulama sayesinde detaylı raporlar alabilirsiniz. Filo yönetim sistemi avantajı ile Can-Bus raporlarını karşılaştırarak araçlarınız için en uyumlu hedefleri belirleyebilirsiniz.

Sail güvenlik araç takip cihazı ile filonuzdaki araçları kullanacak kişiler için sınırlı alan belirleyebilirsiniz. OBDplus'ın modüler tasarımı sayesinde aracınız bu sınırlı alan içerisine girdiğinde veya sınırlı alandan çıktığında anında uyarı alabilirsiniz. Sınırları dilediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz. Farklı araçlarınız üzerinde farklı sınırlamalar yapabilirsiniz. Sınırlamaları coğrafi bölge olarak ya da daha kısa mesafeli rotalar halinde belirleyebilirsiniz. Yakıt ve zaman tasarrufu yapmak adına sürücünüz için gideceği rotayı ve varış süresini belirleyebilirsiniz. Böylelikle illegal kullanımları engellemiş olursunuz. OBDplus sistemi sayesinde rotasını belirlediğiniz araçlarınızın güzergah bilgilerini kaydedebilirsiniz. Hedef dışına çıkan veya hedefe varmayan/varamayan araçları tespit edebilirsiniz. Rota optimizasyonu sayesinde gelirinizi maksimize ederken işlem süresini minimize edebilirsiniz. Güvenilir sürücüler ve bakımlı, uzun ömürlü araçlar kullanmak için sailteknoloji.com ve obdplus.com sitelerimizden OBDplus'ı detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.