Teknoloji ve yazılımdaki güncel gelişmeler otomotiv sektöründe de ses getirmeye devam etmektedir. Üretici firmalar bu güncel gelişmeleri yararlı bir hedef doğrultusunda işlemekte ve piyasaya sürmektedir. Sail Teknoloji de bu alanda çok yönlü ve profesyonelce çalışmalarını sürdürmektedir. Araçlarımız bizler için çok fazla önem taşımaktadır. Bakım maaliyeti oldukça fazla olan araçlarımız hem maddi olarak bizi zorlayabilmekte hem de oluşan problemlerden kaynaklı zamanımızı fazlaca

alabilmektedir. Sail Teknolojinin geliştirmiş olduğu araç takip ve arıza tespi cihazı olan Obdplus tüm endişelerinizin önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Bu kurtarıcı ürün hem maddi açıdan hem de zamansal olarak araç sahiplerine ve sürücülere rahatlık sağlamaktadır. Bu son derece gelişmiş, kalite bakımından denemeleri yapılmış ve güncel olarak kullanıma hazır olan ürün anlık takip ve bilgilendirme özellikleri sayesinde canlı bir şekilde araç hakkındaki değerleri araç sahibinin gözü önüne sermektedir. Ürünün canlı konum özelliği sayesinde aracınızın detaylı güzergah bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aracınız hareket halindeyken dahi anlık bilgilendirmelerden yararlanarak karşılaşılabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda aracınızı emanet ettiğiniz kişinin güvenilir olup olmadığını da bu cihaz sayesinde tespit edebilirsiniz. Çizdiğiniz rota takip ediliyor mu, aracınız sağlıklı bir şekilde kullanılıyor mu, yola çıkmak için aracınızda herhangi bir engel var mı tarzında sorularınızın ve sorunlarınızın cevabını alabilirsiniz. Sail güvenlik araç takip cihazı Obdplus, arabanızı emanet ettiğiniz kişilerle de aranızdaki güven bağını oluşturacak şekilde dizayn edilmiştir.

Araç takip cihazının doğru sonuçlar veren, tasarruf yapmanıza olanak sağlayan yakıt takip sistemi ile aracınızın anlık yakıt tüketimini görebilirsiniz. Uygulama üzerinden günlük, haftalık ve aylık yakıt tüketim raporları alabilirsiniz. Obdplus ile aracınızın tükettiği yakıtı litre bazında görebilir, ne kadar mesafede ne kadar yakıt harcadığı ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Cihazın anlık yakıt tüketimi hakkında bilgi veren özelliği sayesinde l/100 km formülü ile aracınızın 100 km'de kaç litre yakıt tükettiğini öğrenebilirsiniz. Filonuzdaki araçlarınızın detaylı yakıt raporunu alıp hangi tarihler arasında ne kadar yakıt tüketildiğini hesaplayabilir, ortalama yakıt tüketimi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Detaylı yakıt raporu ve yakıt grafiği sayesinde toplam tüketilen yakıt litresi ile size iletilen tüketim faturalarını karşılaştırarak 'yakıt hırsızlığını' tespit edip bu problemin önüne geçebilirsiniz. Filonuzdaki araçları dikkatle takip ettiğinizde çalışanlarınızın veya araba kullanmakta ısrarcı olan ve sadece belirlediğiniz rotada ilerlemeyi kabul eden çocuğunuzun sizden habersiz ortalama yakıt tüketiminin üzerine çıkıp çıkmadığını gözlemleyebilirsiniz. Bu durum da sizin arabanızı çalışanınıza, çocuğunuza veya bir başkasına verirken iki kere düşünmenizi sağlayacaktır.