Bir veya birden fazla araca sahipseniz ve aracınınızı başka birileri kullanmak zorunda kalıyorsa gündelik endişelerinize bir yenisi daha ekleniyor demektir. Aileniz, yakın çevreniz, çalışanlarınız, aracınızı kullanmak zorunda kalan herhangi biri... bu durumda sizin için önemli olan şey aracı kullanan sürücünün yanı sıra aracınızın da güvenli olması değil mi?  Gelişmiş araç teknolojisinde kullanımı önemli derecede fayda sağlayan Obdplus sayesinde aracınız daha bakımlı ve daha sağlıklı bir hal

almaktadır. Sail güvenlik araç takip cihazı Obdplus aracınıza ve sürücüye ait tüm bilgileri gözler önüne sermektedir. Aracınızın ne kadar yol gittiği, hangi güzergahta ilerlediği, anlık konum bilgisi, canlı takip haricinde alınabilecek gezi geçmişi, hızı, rpm değerleri ve merak ettiğiniz daha birçok durumun somut bilgileri cihaz ve uygulama sayesinde tarafınıza iletilmektedir. Tüm bu verilerin yanı sıra yakıt takibinin hassas bir şekilde yapılması, özellikle suç sayılabilecek ve sürücü ile araç sahibi arasında önemli bir güven problemine dönüşebilecek olan 'yakıt hırsızlığı' konusunda da doğru ve güvenilir sonuçlar ortaya koyacaktır. 

Günümüzde özellikle akaryakıt zamlarından sonra sıklıkla karşımıza çıkan başlık 'yakıt hırsızlığı' olmaya devam ediyor. Bu konu üzerine yapılmış birçok haber karşımıza çıkmıştır. Peki ya bu haberlerden birine konu olacağınızı hiç düşündünüz mü? Eğer araç takip ve arıza tespit cihazı olan Obdplus'a sahipseniz bu konu hakkında endişelenmenize hiç gerek kalmayacak. Filonuzdaki araçlarınıza yerleştireceğiniz bu cihaz sayesinde ortalama ne kadar yakıt kullanıldığını görebilirsiniz. Aracınız hareket halindeyken yakıt giderini tespit edebilirsiniz. l/100 km formülü ile aracınızın 100 km'de ne kadar yakıt harcadığını öğrenebilirsiniz. Üst düzey yakıt koruma hizmeti veren Obdplus canlı yakıt takibi sayesinde yakıt tüketiminde tasarruf edebileceğiniz rotalar belirleyip bu rotaların dışına çıkıldığı veya hedefe ulaşılması beklenen zaman aralığında hedefe ulaşılmadığı takdirde uyarılar alırsınız. Araç takip cihazı Obdplus'ın dilediğiniz tarihler arasındaki yakıt tüketimini 'detaylı yakıt raporu' vermesi sayesinde kontrol edebilirsiniz. Detaylı yakıt raporu ve yakıt grafiği sayesinde seçtiğiniz tarihler aralığında aracın yakıt tüketim grafiğini görebilirsiniz. Bu grafiği incelediğinizde aracınızın gittiği rota boyunca harcamış olduğu yakıt miktarını görmüş olacaksınız. Grafikte ani düşüşler gözlemliyorsanız raporlar sayesinde toplam tüketilen yakıt miktarını ve yolculuk sonrası size iletilen tüketim faturalarını karşılaştırabilirsiniz. Grafikteki ani düşüşler belirlediğiniz tarihler arasında detaylı aldığınız yakıt tüketim raporlarında Obdplus'ın kusursuz hizmet vermesi sayesinde doğru bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Aracınızın kontak kapanmadan önceki yakıt miktarını gözlemleyebilir ve kontak tekrar açıldığında aracınızın yakıt tüketimine kaldığı yerden devam edip etmediğini inceleyebilirsiniz. Eğer kontak kapatıp açma aralığında aracınızdan yakıt alınmışsa 'yakıt grafiği'nde belirgin bir şekilde gözlemleyebileceğiniz ani düşüşler sayesinde bunu tespit edebilirsiniz. Böylelikle diğer iş seyahatleri, zorunlu yolculuklar vb. durumlarda aynı çalışanlar veya kişilere araçlarınızı emanet etmeyeceğinizden emin olacaksınız.