Günümüz de aşırı derecede çalışma hırsı ve bu sebeplerden dolayı kreş ve başka çeşitlerde yerlere çocuklarımızı göndermek zorunda kalıyoruz. Bazı sebepler ve çevrenin etkisi kuşkulandırıyor olabilir. Bu durum sizi tedirgin edebilir. Aynı şekilde yaşlı annemiz veya babamızı bakıcılara emanet ediyoruz. Peki böyle durumlarda güveneceğimiz insanlar her zaman olabilir mi ?  Ne kadar tanıdığımız insanlar olsada yersiz davranabilirler. Aynı şekilde bizim arkamızdan konuşan ve bunu hiç yapmamış gibi davranan insanlarda bir hayli var. Artık bu gibi sorunların tek çözüm noktası var. Bu çözüm noktası ise Sail Teknolojinin geliştirmiş olduğu mini ortam dinleme cihazı. Evet bu cihaz küçük ve çok hassas bir cihazdır. Kullanımı kolay  ve dünyada telefon şebekesinin ulaştığı her yerde rahatlıkla kullanabileceğimiz bir cihaz. Bu cihaza böcek dinleme cihazı diyerek adlandırsak da yaşlılar için kullanıldığında yaşlı dinleme cihazı, çocuklar için çocuk dinleme cihazı veya sıradan kullanımlar için ortam dinleme cihazı olarak adlandırılabilir. Bu cihazın kullanımı kolay olması ve kibrit kutusundan küçüktür. Ergonomik yapısı ve şık tasarımı ile dizayn edilmiştir.

Türkiye genelinde kullanılan turkcell, vodofone,  avea, turktelekom sim kartları ile uyumludur. Her ortamda rahat bir şekilde fark edilmeden kullanılabilir. Diğer ortam cihazlarından farkı ise çok denecek kadar vardır. Bunlardan en önemlisi fiyatıdır. Her yerde kullanılması sayesinde artık çocuğunuzu, büyüklerinizi gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz. Çocuğunuzun çantasında veya evde bakıcının yardımcı olduğu annenizin cebinde rahatlıkla kullanılabilir. Ses kalitesinin yüksekliği ve çekim gücünün yüksekliği sayesinde hata toleransını sıfıra kadar indiren Sail teknoloji için bu ve bunun gibi cihazlar tartışılmazdır. Mini ortam dinleme cihazları şarjlı olup, şarj süresi kullanıcıya göre değişmektedir. Kesintisiz kullanımlarda 4-6 saat iken kullanıcılara göre ara ara kullanımlarda 5-6 güne kadar dır. Kapalı ve acık alanlarda güvenilir bir dinleme cihazıdır. Böcek ortam dinleme cihazı internetten ödeme veya Sail güvenlik adresinden kapıda teslim olarak gönderilmesi de çok büyük avantajdır.

 

M2M cihazlarda Türkiye nin lider şirketi Sail Teknoloji diğer adı ile Sail Güvenlik adından da anlaşılacağı gibi teknoloji ve güveni birlikte dizayn ederek geliştirmiştir. Böcek dinleme cihazının LBS takip özelliği de mevcuttur. Yalnız bu özelliği bildirmek gerekmektedir. Sail teknolojinin diğer güvenlik konusunda dizayn ettiği akıllı çocuk kol saati ve kişi takip ve dinleme cihazını da M2M teknolojisinden geliştirerek yaptığını da söylemek isteriz.