Anne karnında iken anne ile başlayan sevgi bağı doğduktan sonra annenin ilgisi ve bakımı ile devam eder. Çocuk büyüdükçe anneden başka diğer insanları da sevmeye başlar. Sevgiyi keşfeder.    Çocuğun yaşayan diğer canlıları sevmesi ve onlara saygı duyması öncelikle onları tanımakla başlar.

 Bu nedenle çocuklar hayvanlara dokunmak , temas kurmak istediklerinde onları engellememek, korkutmamak,  olumsuz düşüncelere kapılmamalarını sağlamak gerekir. Bu çocuklarda hayvan fobisinin oluşmasını engeller. Küçük yaşlarda iken hayvan sevgisi ile tanışan çocukların psikolojik gelişmelerinde çok önemli katkıları bulunmaktadır.  Korkuyla ve sevgisiz büyüyen çocuklar ergenlik yıllarında ve yetişkinlik dönemlerinde sosyalleşemeyen, dostluklar kuramayan, sevgiyi tanımayan, sorumluluk bilincini taşımayan ,  duygularından kendini izole eden bireyler olarak yetişirler.  Bu biçimde yetişen bireylerin doğaya ve çevreye özellikle de hayvanlara zarar verdiği görülmektedir. 

Hayvan sevgisi ile büyüyen çocuklar ;

_Sevgi, saygı ve sorumluluk alma bilinciyle büyürler.

_Kendini rahatlıkla ifade edebilir ve yeni arkadaşlıklar kurma da çok iyidir.

_Hayvanlarıyla konuşmaları onların dil gelişimlerini pozitif yönde etkiler.

_Korkularıyla başa çıkmayı öğrenirler, korkularını yenerler.

_Öfke kontrolünü rahatlıkla sağlarlar. Empati yetenekleri çok ça gelişmiştir. Bu listeyi daha da uzatabiliriz. 

Görüldüğü üzere hayvan sevgisi  çocukların psikolojik, sosyolojik vs. birçok yönden gelişimini büyük oranda  etkilemektedir. Çevremizde birçok aile, arkadaşımız vs. evlerinde kedi, köpek, balık vs. hayvan beslemektedirler. Bu  insanlar için hayvanları büyük öneme sahiptir. Onları kaybetmek bu insanlarda büyük üzüntüye, boşluğa neden olmaktadır.  Siz hayvansever insanlar bu durumları yaşamamanız için hayvan takip tasması geliştirdik.

Hayvan takip sistemi  mevcut gsm /gprs şebekesi ve gps uyduları dayanılarak yapılmış bir üründür.  Tek yapmanız gereken hayvan takip çipi içerisine bir sim kart yerleştirmektir.  Hayvan gps takip tasması 2 saat içerisinde kolayca şarj olur. Hayvan takip tasmasının 6 gün pil ömrü bulunmaktadır.  Şirin plastik kabuktan yapılmış bir üründür. Gps hayvan takip 32 gram ağırlığındadır. Hayvanınız tasmasında kolaylıkla taşıyabilir.  Sail güvenlik hayvan takip sistemini en hareketli hayvanlarda dahi kullanabilirsiniz. Artık rahatlıkla evcil hayvanınızı evinizde, işyerinizde bırakabilirsiniz. Hatta yurtdışı seyahatlerinizde dahi onu an ve an takip edebilirsiniz. Sizlerin içi rahat, minik şirin dostlarınızın hayatı güvende olsun. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.