Hırsızlık, başkasına ait bir malı ya da eşyayı izinsiz olarak kullanma ya da mülkiyete geçirmektir.  Ayrıca ekonomik değeri olan her türlü enerji de taşınır mal sayılır ve oda hırsızlık dahilindedir. Hırsızlık insan onurunu ayaklar altınaalan  çok kötü bir davranıştır. Bütün dinlerde hırsızlık hem büyük bir suç, hem günah sayılmıştır. 

Hırsızlığın topluma ve şahsa büyük zararları vardır. Toplumda, okulda, iş hayatında, mahallede güveni zedeler.   Kişinin haram kazanç ile yaşamasını sağlar.  Çalışıp alın teri ile kazanma şevkini kırar.  Toplumsal düzeni çok büyük ölçüde zedeler. 

Günümüzde ne yazık ki hırsızlık olayları gittikçe artmaktadır.  Artan işsizlik, insanların kolay yoldan, emek harcamadan para kazanma hırsı, insanlardaki aç gözlülük,  bazı kişilik bozuklukları insanları bu fiili yapma ihtiyacına yöneltmiştir. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada hırsızlık oranlarında çokça artış görülmektedir.  En son araştırmalara göre ülkemizde hırsızlık oranları 2016 yılında yüzde 25 artış göstermektedir.  Dünya genelinde 123 milyar dolara yakın hırsızlık maliyeti yaşanırken bu sene maliyetler 150 milyara yaklaşmış durumdadır. Bu veriler durumun  ciddiyetini , mahiyetini gözler önüne sermektedir.  Bazı araştırmalar  hırsızlık olayının  en fazla kış aylarında  yaşandığını ve genç nüfusun  daha fazla bu suça   teşebbüs ettiğini öne sürmektedirler.  En büyük hırsızlık sebebinin de işsizlik olduğu öne sürülmüştür.  

Maalesef ki tüm bu yaşananlar, çevremizde gördüklerimiz, duyduklarımız bizi birtakım tedbirler almaya mecbur bırakmaktadır.   En yaygın sistemlerden biri olan Dinleme cihazları birçok amaç için kullanılmaktadır.  Tam bu nokta da sizlerin imdadına bir hızır gibi yetişmektedir.  Ortam Dinleme Cihazının üzerindeki ses sensörü sayesinde evinizde olan en ufak bir sese karşı cihaz size mesaj atacak , ev sahibi de cihazı arayarak ortamda geçen bütün sesleri, konuşmaları rahatlıkla dinleyebilektir.  Bu sayede siz evde yokken de içiniz rahat olacak, aklınız evinizde kalmayacaktır.  GSM teknolojisi ile çalışan bozuk para boyutlarındaki ortam dinleme cihazı bir sim kart aracılığı ile telefon gibi çalışır.  Mini ortam dinleme cihazının güçlü alıcı sayesinde en ufak bir sesi bile duyabilir, anlayabilirsiniz.  İstenilen her yere rahatlıkla yerleştirilebilir.  Şık tasarımı sayesinde pro ortam dinleme cihazı dekoratif eşya olarak bile kullanılabilir. Kesinlikle dikkat çekmez. Kolaylıkla kamufle edilebilir.   Hırsızlarla savaşmanın en kolay, güvenilir yolu ortam dinleme cihazlarıdır. Hepimizin evinde maddi manevi birçok değerli eşyası bulunmaktadır. Her şeyden önce insanın evinde başka birisinin dolaştığını düşünmek bile insanın tüylerinin diken diken olmasına sebep olabilir.  bu olayları en aza indirip, suçu işleme olasılığını düşürmektedir. Birçok profesyonel hırsız bu cihazların varlığından haberdardır. Bu cihazlar sayesinde yakalanma olasılıkları çok fazladır. Bu yönüyle ortam dinleme cihazları caydırıcı özelliği de sahiptir.  Sizin için değerli olan maddi manevi eşyalarınızın, nesnelerinizin değeri yanında ortam dinleme cihazı fiyatları bir o kadar da uygun ve makuldür.  En kısa zamanda Sail Güvenlik sitemize  ziyaret etmenizi  bekler, bazı şeyler elinizde iken iş işten geçmeden tedbirli, akıllı davranmanızı temenni ederiz.