Birçoğumuzun engelli/özürlü çocuğu, kardeşi, akrabası, komşusu vs. illaki bulunmaktadır.  

ENGEL/ÖZÜR: Bireyin toplumsal yaşamın gereklerini yerine getirmede karşılaştığı sınırlılıklarıdır. 

İçinde yaşadığımız ortamda,  modern kent yaşamında engelsiz, normal bir çocuğa sahip olmak bile birçok sorunlara yol açıyorken engelli çocuğa sahip olmak anne baba için uzun ve yorucu bir yolculuğun başlangıcı demektir.

Çoğu  Anne baba  ilk etapta  durumu kabullenemez ve hayal kırıklığına uğrar. Uzun bir süre bu şoku üzerilerinden atamazlar. Engelli çocuk anne babasının halini   ancak bir başka engelli çocuğu olan anne baba  bilebilir. Hem aile hem çocuk için çok zor bir durumdur. Biz büyükler bazen o çocukları hiç anlayamayız. Onların da koşmak, bisiklet sürmek, oyun oynamak, ıslık çalmak, şarkı söylemek, gökkuşağını görünce çığlık atmak  gibi nice istek ve arzuları vardır. Neticede onlar da birer  çocuk değiller mi ?diğer çocuklar gibi böyle isteklerinin olmasından daha doğal ne olabilir ki. 

 

Engelli çocuk,  engelli birey de bizler gibi sokağa  çıkmak, diğer çocuklar gibi sokakta zaman geçirmek oyun oynamak istemektedir. İçinde bulunduğumuz ortam ,  çevremizde yaşananlar, gördüklerimiz, duyduklarımız siz anne babaları derinden etkilemektedir. Normal çocuğa sahip ebeveynler bile bu kaygıları taşımaktadır.  Engelli çocuklara sahip anne babaların derdi  daha büyük, daha zordur. Engelin bir sürü çeşidi bulunmaktadır. Bu çocukların  kiminde işitsel, kiminde zihinsel kiminde fiziksel , kiminde görsel vs.  özür bulunmaktadır . 

 

Siz anne babalar engelli çocuklarınızı, engelli kardeşlerinizi daha rahat sokağa çıkarabilin diye Kişi Takip Cihazı geliştirdik. GPS teknolojisi ile çalışan bir çakmak boyutundaki Takip cihazı bir sim kart ile telefon gibi çalışır.  Konum belirleme özelliği sayesinde cihaz kendi bulunduğu konumu sim kart aracılığı ile size yollamaktadır. Bu cihazın sayesinde cihazın bulunduğu ortamı çok net ve kolay bir şekilde dinleyebilirsiniz. Takip+ Dinleme cihazı hafif, küçük ebatı sayesinde kolaylıkla taşınabilir, her ortama rahatlıkla  konulabilir. Dünyanın profesyonel  Kişi takip/Dinleme cihazıdır. Sınırsız kapsama alanına sahiptir.  Artık çocuklarımızı  eve hapsetmeyelim. Onlarında güneşi görmeye, havayı içine çekip hissetmeye hakları var. Bu yerküre, bu sokaklar, bu güneş ,bu gökyüzü, bu deniz hepimizin.

 

Sail Takip /Dinleme cihazı sayesinde artık içiniz rahat ve huzurlu olsun. Artık engeller engel değil.