Geçmişten günümüze ebeveyn olmak birtakım sorumlulukları, yükümlülükleri de beraberinde getirmektedir. 

İlk insanlar çocuklarını tehlikelerden koruyabilmek için birçok yöntem bulmuş ve geliştirmişlerdir. Dünya Tarihine baktığımızda   anne baba savaşlarda, doğal afetlerde çocuklarını kendilerinden önce korumaya çalışmışlar, kıtlıklarda, açlıklarda ilk önce çocuklarının karnını doyurmuşlardır.

Dünyaya şöyle bir baktığımızda    dünyadaki tüm ebeveynlerin ortak özelliği koruma ve fedakarlık olgusudur. Dil, din, ırk, renk değişebilir bunların hiçbir önemi yoktur. Evrensel olan  koruma olgusudur. 

Bu koruma olgusunu  aşırı derecede abartan hayatının merkezi haline getiren anne babaların sayısı gittikçe artmaktadır. Bu durum hem aileye hem çocuğa ciddi zararlar vermektedir.  Bu davranış çok tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Sadece    çocuğun başına  kötü bir hadise gelmesi değildir tehlike. Çocuğun kişilik gelişimi aşırı koruyucu anne baba tutumu yüzünden çok fazla etkilenir. Çocuk özgüveni düşük, içine kapanık, pısırık, kendi kararlarını bile veremeyen bir birey haline gelir. Bu durum çocuğun ömür boyu okul yaşamından tutun da evlilik yaşamına kadar etkiler. Tabiki çocuğumuzu korumalı, tehlikelere karşı tedbirli olmalıyız fakat bunda aşırıya kaçmamalıyız.  Bazı anne babalar okul saati dışında çocuğunu sokağa çıkarmamaktadır. Çıkarmamaları için de birçok sebep varken çıkarmaları  için de birçok sebep olduğu unutulmamalıdır.  Sadece daha dikkatli, daha temkinli, daha tedbirli olmalıyız. Bunlara dikkat edersek çocuğumuzun dışarıya çıkmasında hiçbir sıkıntı olmaz. 

Modern anne baba eskiye göre daha bilgili fakat yanlış bilginin kurbanı olabiliyor. Bir araştırmaya göre mağara insanı modern insana göre daha sağlıklı çocuk yetiştirebiliyormuş.  Günümüz anne babaları birtakım yanlışlarının farkında olmalı ve onu düzeltme yoluna gitmelidir. 

Tabiki istediğiniz zaman çocuğunuza ulaşmak siz anne babaların en doğal hakkı.Artık  çocuklarınızı rahatlıkla dışarıya çıkarmak, istediğiniz zaman ona ulaşmak çok kolay.  SailGüvenlik Çocuk Takip Cihazı / Akıllı kol saati sayesinde artık an ve an çocuğunuzu takip edebilecek, Çocuk Telefonu ile çocuğunuza   istediğiniz zaman rahatlıkla ulaşabileceksiniz.  Çocuk Takip kol saatini çocuğunuz isteğine göre çantasına koyabilir, cebine koyabilir ya da  çocuğunuzun koluna takabilirsiniz.  Çocuk GPS kol saatinin kullanımı da bir o kadar kolay.  Çocuk Takip Kol saatinin ikili konuşma özelliği sayesinde  çocuğunuzu  akıllı telefonunuzdan rahatlıkla arayıp konuşabilirsiniz.  Çocuk telefonu ile çocuğunuzu an ve an takip edebilirsiniz. Çocuğunuz belirlediğiniz sınırların dışına çıkarsa    telefonunuza uyarı mesajı gelir. Çocuk takip cihazı/ Akıllı Kol saatinin bu özelliklerinin dışında birçok özelliği vardır. Siz anne babaları  en kısa zamanda Sail Güvenliğe  bekliyoruz.