İş  arkadaşlarımız ile  işçilerimizle günümüzün büyük bir kısmını geçirmekte ve onlarla birçok  durumumuzu, özelimizi paylaşmaktayız. Bazı istemediğimiz durumlarda bile onlar istesek  de istemesek de  bazı hallere, durumlara , özel hallere, bilgilere şahit oluyorlar.

Çünkü çoğu ile aynı çatı altında bulunmaktayız, çoğu zaman ailemizden, eşimizden, çoluğumuzdan çocuğumuzdan çok onları görmekte onlarla  zaman geçirmekteyiz. 

Güven hayatımızda en önemli olgulardan birisidir. Öneminden ziyade güven bizim en gerekli en önemli ihtiyacımızdır. Biz insanlar güvenmeden yaşayamayız. En ufak güvensiz hareketini gördüğümüz bir insanla arkadaşlık kurmak, alışveriş yapmak vs. şeyleri bile yapmak içimizden de gelmez, yapamayız da. Güven hakkında konuşulacak, yazılıp çizilecek o kadar çok şey var ki inanın sayfalarca,  saatlerce  sürebilir. Çok basit bir örnek olacak ama hepimizin günlük rutin yaptığı şeylerden bazıları fırından ekmek almak, simit almak. Bir restorantda yemek yemek  vs. bunu çoğaltabiliriz. Farkında değiliz ama burada da bir güven duygusu yaşıyoruz.Mesela  fırıncının ekmeğin  hamuruna ne kattığını ya da içinde zehir gibi zararlı maddelerin var olup olmadığını sormuyoruz, düşünmüyoruz çünkü aklımıza bile gelmiyor. Çünkü biz fırıncıya güveniyoruz, hem de biz bile farkında değiliz bu güvenin.  Yukarıda da dediğim gibi güven hakkında konuşulacaklar bitmez. Kısacası hayatımızın her noktasında güven olgusu yer almaktadır. 

Şuan içinde bulunduğumuz zaman ve şartlar insanlara olan güvenimizi gittikçe sarsmakta ve azaltmaktadır. Bu da bizi bazı istemediğimiz durumları yapmaya zorlamaktadır. İş hayatı maalesef ki  bir sürü aç gözlü, çıkarcı ve sadece maddeye tapan bir yığın insanla dolmuş bulunmaktadır. O yüzden tedbirli, uyanık davranmak zorundayız. Bir çok iş ortaklığı, işçi_işverenin arası güven problemi dolayısıyla bozulmuş ve çok kötü bir şekilde maddi manevi zararlar yaşanarak bitmiştir.  Sizlerin de başına  bu gibi durumlar gelmesin, mağdur olmayasınız diye Ortam Dinleme Cihazı ve Kişi Takip/Dinleme Cihazı geliştirdik.  İş  arkadaşınıza artık güvenmiyor musunuz? Güveninizi sarsacak davranışlarda mı bulunuyor?  Ya da önceden tedbir alan mükemmeliyetçi bir insan, işveren misiniz? Size en uygun dinleme cihazını rahatlıkla alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Sail Ortam dinleme cihazı bir sim kart ile telefon gibi çalışır.  Bu cihaz sayesinde ortamda ne konuşulduğunu rahatlıkla dinleyebilirsiniz.  Mini Ortam Dinleme cihazı dünyanın en küçük dinleme cihazıdır.  Bu özelliği sayesinde istenilen her yere rahatlıkla yerleştirilebilir. Dinleme cihazı ortamdaki en ufak sesi bile güçlü alıcısı sayesinde alarak  ,otomatik olarak  sizi aramaktadır. Artık zihninizde biriken bir sürü acabalı  düşüncelerden sıyrılıp rahat etmenin zamanı değil mi ?

Ünlü Alman Mühendis, Mucit Robert BOSCH ‘un bir sözü çok hoşuma gider.  “ İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim.”  demiştir. Bosch şirketinde çalışan tüm elamanlarını bu terbiyeyle yetiştirmiştir. Keşke herkes onun gibi düşünse.