sokakta tek başına olan çocukSon zamanlarda yaşanan çocuk kaçırma ve öldürme olaylarını dehşetle izliyoruz. İş koşulları nedeniyle zaten sürekli ilgilenemediğimiz çocuklarımızın güvenliği konusunda, her geçen gün daha da endişeleniyoruz. Nasıl endişelenmeyelim ki, 2008 yılından bu yana çocuk kaçırılma ve kaçırılmaya bağlı çocuk ölümleri 26 bini aşmış durumda.

Halka açık mekanlarda gözümüzü çocuğumuzun üzerinden ayırmamamız gereken bir zamandayız. Bir anlık unutkanlık yada dikkatsizlik, meraklı olan küçük çocuklarımızın bizden uzaklaşarak kaybolmasına ve daha da kötüsü kaçırılmasına sebep olabilmektedir. Okula, arkadaşlarına, yalnız uzak yerlere giden büyük çocuklarımız için de endişelenmemek elde değil.

 

Henüz okul çağına gelmemiş çocukları olan anneler eğer çalışıyorsalar, çocuklarını bakıcıya yada bir aile büyüğüne bırakmak zorunda kalıyor. Bu bakıcı şirketleri her ne kadar profesyonel olsalar da bakıcılarını denetlenmesi tam anlamıyla mümkün değildir. Basında ve sosyal medyada bu tür haberleri sürekli görmekteyiz. Akıl sağlığı yerinde olan insanlar bile farklı zamanlarda farklı psikolojide tepkiler verebilmektedir. Aile büyüklerimiz genellikle yaşlı insanlardır, sağlık durumları malum dikkatsiz olabilmektedirler. Bir anlık boşlukta yaramaz minikler kaybolabilmektedir.

 

Anaokulu çağına gelmiş çocuklarda durum daha da endişe verici. Çocuğumuz servise biniyor, okula gidiyor, dönüyor, bu süreçte dışarıda ki kötü niyetli insanlardan çocuğumuzu korumak için başında sürekli koruma bulunduramayız. Böyle yapsak bile çocuklarımızın psikolojisini bozar onlara korkma duygusu vermiş oluruz. Bu daha da kötü bir durumdur.

Sail Güvenlik ortam dinleme ve takip cihazları böyle durumlarda çocuğunuzun en yakın güvenliği durumuna giriyor. Çocuk takibi ve güvenliği konusunda çözümlemeler sunan Sail Güvenlik takip ve dinleme cihazları ile çocuğunuz nerede olursa olsun onu cep telefonunuzdan takip edip, isterseniz de çevresindeki sesleri dinleyebilirsiniz.

 

Sail Güvenlik dinleme ve takip cihazını, küçük yapısı sayesinde çocuğunuzun çantasına, giysilerinin cebine, isterseniz bir bilekliğe monte ederek koluna takabilirsiniz. Sail Güvenlik çocuk takip cihazında bulunan SOS acil çağrı tuşu sayesinde, çocuğunuz, başı sıkıştığında yada acil bir durum olduğunda sizi uyarabilmektedir. Bunun için SOS tuşuna 3 - 4 saniye basılı tutması yeterlidir, cihaz sizi arayacak ve acil durum diye SMS atacaktır. Bu sayede siz çalışırken içiniz rahat olacak ve kendinizi işinize vererek çocuğunuza daha da iyi bir gelecek hazırlayabileceksiniz.