Sail güvenlik yaşlı takip cihazı ile teknolojiyi aktif kullanmakta güçlük yaşayan, aradığınızda ulaşamadığınız, telefon kullanmayan, yaşa bağlı unutkanlık gösteren veya alzheimer-demans vb. tanıları bulunan yaşlı aile bireylerinizin nerede olduklarını öğrenebilirsiniz.

Sail güvenlik yaşlı takip programı son derece gelişmiş özellikleri sayesinde doğru ve tam zamanlı bilgileri tarafınıza iletmektedir. Gün içerisinde yaşlı olan annenize-babanıza veya büyükanne-büyükbabanıza ulaşamadığınız zamanlarda endişelerinizi giderecek olan bu yaşlı takip aracı basit kurulum ve kullanımıyla oldukça faydalı bir hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Bir kibrit kutusundan biraz küçük ve biraz kalın bir boyutta olan Sail güvenlik yaşlı takip cihazı kolay taşınabilirliği ve çeşitli alanlarda kamufle olabilecek bir yapıda olduğu için güvenli ve rahat bir kullanım sunmaktadır.

Sail güvenlik yaşlı takip cihazı ile yaşlı bireylerin bulunduğu ortamı gelişmiş gps alıcıları sayesinde mobil cihazınıza yüklediğiniz 'Sail Track' adlı uygulamadan takip edebilirsiniz. Dilerseniz cihazın ses algılama, hafıza kartına ses kaydetme gibi özelliklerinden de yararlanabilirsiniz.

Sail güvenlik yaşlı takip aracınızı kullanmaya başlamadan önce size cihazla birlikte verilen şarj aleti ile 2-2.5 saat kadar şarj etmeniz önerilmektedir. Yaşlı takip cihazınızı pin kodu bloke edilmiş bir sim kartını cihaza takarak çalıştırabilirsiniz. Google Play Store veya Apple Store'dan indirmiş olduğunuz 'Sail Track' uygulaması sayesinde cihazınızın nerede olduğunu anlık konum bilgisi almanız sonucunda öğrenebilirsiniz (Sail Track uygulamasının detaylı anlatımı Sail Track takip cihazı kullanım kılavuzunda yer almaktadır.).  Konum frekansını ayarlayabilme özelliği sayesinde şarj ömrünü uzatabilirsiniz. Anlık ve doğru konum bilgisinin tarafınıza iletilmesi cihaza takılı olan numaraya 'konum' yazarak sms atmanız sonucunda gerçekleşecektir. Yaşlı takip cihazına tanımlı olan numara cihazda bulunan gsm numarasını arayarak bulunduğu ortamdaki sesleri duyabilmektedir.

Yaşlı takip programı son derece hassas ve yüksek kaliteli bir hizmet vermektedir. Mobil cihazınızda bulunan uygulama sayesinde sınır belirleyebilirisiniz. Hareket ve ses algılandığında cihaza tanımlanan numaraya çağrı gitmektedir. Bu özelliği sayesinde alzheimer-demans tanılarına sahip olan hastaların herhangi bir şekilde kaçma, kaybolma durumlarında hemen tarafınıza çağrı iletilecektir. Uygulama üzerinden daha önceki konumları da 'gezi geçmişi' olarak görebilirsiniz.

Sail güvenlik yaşlı takip aracının SOS (acil durum) özelliği de bulunmaktadır. Cihazı çalıştırdıktan sonra açma kapama tuşuna 5 saniye basarak SOS özelliği aktif hale gelecektir. Bu özellik sayesinde cihazın bulunduğu yaşlı bireyler kendilerini tehlike altında hissettiğinde cihaza tanımlanan numaraya çağrı gönderebilecektir. 

Sail güvenlik yaşlı takip cihazı oldukça fonsiyonel ve kullanımı basit bir üründür. Yaşlı takip cihazı özellikle telefon kullanmakta zorlanan veya alzheimer-demans tanıları bulunan yaşlı bireylerin güvenliği için faydalı bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde gündelik işlerinize devam etmek zorunda olduğunuz zamanlarda evde, hastanede, bakımevi vb. yerlerde olması gereken hastalarınızdan doğru bir şekilde haberdar olacaksınız.