Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle otomotiv sektörü karmaşık bir hal almıştır. Bu karmaşının değerli bir getirisi olarak araçlarda kullanılacak yenilikçi, güvenilir ve kaliteli ürünler ortaya çıkmaktadır. Sail teknoloji de tam olarak bu amaca hizmet ederek Sail güvenlik araç takip cihazını hizmetinize sunmuştur.

Obdplus araç takip ve arıza tespit cihazı, 1996 model ve sonrası tüm binek, ticari ve ağır vasıta araçlarınızda tak-çalıştır şeklinde kullanılmaktadır. Ürün için kullanılması gereken 'Obdplus araç takip ve yönetim sistemi' uygulamasını Google Play Store veya App Store'dan  ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Sail güvenlik araç takip cihazı olan Obdplus gelişmiş teknolojisiyle her türlü problemi tespit etmekte ve sizi bu konuda bilgilendirmektedir. Obdplus ile birden fazla araç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Filonuzda bulunan araçların tam zamanlı ve anlık konum takibini yapabilir, cihazın yüksek hassasiyetli gps alıcıları sayesinde kaydedilmiş olan konum geçmişini görüntüleyebilirsiniz. Sail güvenlik araç takip sisteminin güncel konum bilgilendirmesi sayesinde aracınız hareket halinde olmasa dahi en son hareket ve durum bilgilerini takip edebilirsiniz.

Obdplus'ın 'anlık takip ve bilgilendirme' özelliği son derece işlevsel ve doğru bilgi aktarımı yapmaktadır. Cihazda bulunan canlı takip özelliği sayesinde aracınız hareket halindeyken araca dair tüm hız, devir, tüketim, motor sıcaklığı, yakıt seviyesi, akü voltajı vb. bilgileri anlık olarak tarafınıza iletilmektedir. Özellikle yakıt seviyesi, akü voltajı ve motor sıcaklığı ile ilgili kendiniz bir sınır belirleyebilir ve hareket halindeki aracın bu sınırı geçmesi üzerine size uyarı vermesini sağlayabilirsiniz. Bu uyarılar sayesinde aracınızın durumu hakkında bilgi sahibi olursunuz. Soğutma sisteminde sızıntı oluyorsa, antifriz azalmak üzereyse, termostat arızası meydana geliyorsa, akü bitmek üzereyse veya bu gibi durumlarda sorunu öngörerek hazırlıklı olmanız ve yaşayabileceğiniz problemleri en aza indirgemek amaçlanmaktadır.

Sail teknoloji, Obdplus'ı araç sahiplerinin gönül rahatlığı ile kullanması için güncel teknolojik gelişmeleri dikkate alarak herkese uygun ve bireysel bir yapıda tasarlamıştır. Cihazın yüksek fonksiyonlu özelliklerinden dilediğiniz şekilde yararlanabilirsiniz. Filonuzdaki bir aracınız bir problemle karşı karşıya olduğu zamanlarda Obdplus araç takip sistemi üzerinden aracınıza en yakın olan başka bir aracınızı problemi kontrol etmesi için yönlendirebilirsiniz. Sail güvenlik araç takip programı size aracınızın güncel ve canlı değer akışını sunmaktadır.

Sail güvenlik araç takip cihazı Obdplus size özelleştirilmiş kullanım imkanı sunmaktadır. Filonuzdaki tüm araçlar için cihaz aracılığıyla çeşitli sürüş koşulları belirleyebilir, bu koşulların aksi yaşanan durumlarda siz uzaktayken dahi uygulama üzerinden uyarılar alabilir ve müdahale edebilirsiniz. Aracınız için rota belirleyip canlı takip edebilir, hız sınırı belirleyip sınır aşımında cihaz sayesinde uyarılar alabilirsiniz. Obdplus tüm kolay ve yenilikçi özelliklerinin yanı sıra zaman kullanımı açısından da size olumlu geri dönüt vermektedir. Obdplus araç takip programının 'hata kodu özeti' özelliği sayesinde aracınızın elektronik ve motor aksamındaki son 5 hatayı görebilir, bu hataları detaylı bir şekilde inceleyebilir ve hata kodlarını silebilirsiniz. Bu özelliği dikkate alındığında Sail güvenlik araç takip cihazı Obdplus, generic tüm hata kodlarını okumakta, yorumlamakta ve silmektedir. Böylelikle arıza lambalarına müdahale etmek için oto servislerde zaman harcamanıza gerek kalmayacaktır.

Tüm işlevsel ve basit kullanım özellikleriyle Sail Teknoloji, Obdplus sayesinde araçlarınızın ömrünü uzatmayı amaç edinmiştir.