İnsanoğlunun varoluşundan günümüze kadar belli başlı temel ihtiyaçları bulunmaktadır. Maslow’ un oluşturduğu İhtiyaçlar Hiyerarşisi’ ne göre, temel ihtiyaçların ilk basamağını kuşkusuz, hayatta kalmamamızı sağlayacak fiziksel ihtiyaçlar (nefes, su, yemek, uyumak vs.) oluşturmaktadır. Varoluşumuzun ikinci elzem gerekliliği ise güvenlik ihtiyacıdır. Her şeyimiz tam olsa dahi güvenliğimiz tehlikede ise tamamlanmış, rahat bir şekilde yaşıyor sayılmayız.

Eski çağlarda hayatta kalma mücadelesi vahşi hayvanlar ile yaşanmaktaydı. Günümüzde ise bu mücadele maalesef ki türümüzle yaşanmaktadır. En yakınımızdaki kişilere bile güvenemez olduk. Gerek televizyon gerekse sosyal mecralarda aldığımız iç karartıcı haberlerde insanların birbirlerine, özellikle çocuklara zarar verdiğini görmekteyiz. Bu haberler bizleri birtakım tedbir almaya yönlendirmektedir. Bu tedbirler kendimizi ve sevdiklerimizi korumaya yönelik olmaktadır. Özellikle anneler çocuklarını koruma içgüdüsüyle hareket ettiğinden, çocukları ister okula ister eğlenmek için dışarı çıktığında akılları hep onlarda kalmaktadır. Babaların burada hakkını yemiş olmayalım, elbette onlar da çocuklarını düşünüyorlar fakat herkes bilir ki annelerin çocuk ile bağı daha farklıdır. Netice itibariyle ister anne ister baba olun, çocuğunuzda aklınızın kalmaması ve onun güvenliğini sağlamak amacıyla çok güzel bir cihaz üretilmiştir. Bu da, “Çocuk Takip Cihazıdır.”  Çocuk takip cihazlarıyla hem çocuğunuzun bulunduğu konumu görebilmekte hem de ortamın sesini dinleyebilmektesiniz. Bu özelliği sayesinde bir taşta iki kuş vurmuş olacaksınız. 

Çocukların yaşları nedeniyle içleri hep kıpır kıpırdır, yerlerinde duramazlar. Sürekli olarak parka, sokağa, arkadaşlarına gitmek, dışarıda vakit geçirmek isterler. Enerjileri yüksek olduğundan onları en çok tatmin eden şeyler bunlar olacaktır. Anne babalar da vakit buldukça çocuklarının bu ihtiyaçlarını karşılamakla beraber, günümüzde çoğu anne ve babanın çalışıyor olması bu durumu biraz güçleştirmektedir. Bir bakıcı ile kalan çocuk bakıcısıyla parka gitmek durumundadır ve anne babaların yapacağı en iyi şey bir takip cihazı edinerek, bunu çocuğunun çantasına ya da koluna takmak olacaktır. Hem akıllı saat şeklinde hem de bozuk para boyutunda olan bu cihazlar dikkat de çekmeyecektir. Böylece anne babalar her an çocuğunun konumu ve bulunduğu ortam hakkında kolayca bilgi edinecektir.

Ergenliğe yeni yeni adım atmaya başlayan çocuklar kendilerini kanıtlamak için olsun ya da arkadaşlarıyla baş başa vakit geçirmek için olsun dışarıya artık tek başlarına çıkmayı isteyeceklerdir. Okula ne ailesinin ne de bakıcının bırakmasını istemeyeceklerdir. Çünkü onlar kendilerince artık büyümüş ve kendilerini koruyabilecek konuma gelmiştir. Bu bir bakıma doğrudur. Anne babalar onların artık büyüdüklerini fark etmeli, tek başlarına bir birey olmalarına izin vermelidirler. Fakat ilk başta da söylediğimiz gibi güvensiz bir ortam söz konusu bu yüzden ailelerin tedbirli olmasında fayda var.

Çocuk takip cihazı edinerek çocuğunuzun tek başına çıkmasına izin verebilir bir yandan da onların güvenliğini onlara fark ettirmeden sağlayabilirsiniz. Örneğin, alacağınız “Akıllı Kol Saati Çocuk Takip Cihazı” ile işinizi çok rahat görmüş olacaksınız. Böylece her iki taraf da memnun kalmış olacaktır. 

Sizler de çocuk takip cihazı edinmek isterseniz Sail Güvenlik sitemizden istediğiniz cihazı alabilirsiniz. Sormak istedikleriniz için bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.