Günümüzde gelişen teknoloji ve yazılım, birçok alanda hayatımıza çeşitlilik ve kolaylıklar sunmaktadır. Bu alanlardan birisi de Takip ve Dinleme Cihazları’ dır. Gelişen teknolojik yazılım sayesinde takip ve dinleme cihazları oldukça kapsamlı hale gelmiştir. Eğer hem dinleme hem de takip yapmak istiyorsanız iki ayrı cihaz almanıza gerek yoktur. Takip ve dinleme cihazları bu iki isteğinize cevap vermek amacıyla tasarlanmıştır. Konum bilgisi alabileceğiniz ve dinlemeyi yapabileceğiniz bu cihaz sayesinde güvenliğinizi iki katına çıkarabileceksiniz.  

Takip ve dinleme cihazlarının kullanım alanları oldukça geniştir. Çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz bu cihazların alanları: 

  • Araba, tekne, motosiklet vs. araçlarda takip ve dinleme yapabilmek. 
  • Yaşlı, hasta takibi ve dinlemesini sağlar.
  • Çocukların takibini ve dinlemesini yapabilmek.
  • Eşyaların takibi; bavul, önemli evrak, çanta vs.
  • Ev, ofis, işyeri, hastane, okul vb. alanlarda dinleme yapabilmeye olanak sağlamaktadır.

Şimdi bu alanlarda ne gibi kullanımlar yapılabileceğinden bahsedelim: 

Aracınıza koyacağınız takip ve dinleme cihazı olası istenmeyen durumlar meydana geldiğinde sizin için kurtarıcı rol oynayacaktır. Bu cihaz sayesinde aracın çalıntı, kayıp durumlarında aracınıza ulaşmanız normalden daha hızlı ve kolay olacaktır. 

Çocuğunuz okul, kurs, dershane vb. kurumlara gidiyor, dışarıda çok vakit geçiriyor ise bu cihaz tam size göre demektir. Çocuğunuzun ne zaman nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız takip ve dinleme cihazını çocuğunuzun çantasına, cüzdanına yerleştirebilirsiniz. Bu sayede konumunu öğrenebilir ve ortamı da dinleyerek güvende olup olmadığını anlayabilirsiniz. Böylece çocuğunuzu her saat başı aramak ve sürekli nerede olduğunu düşünmek zahmetinden kurtulabilir ayrıca çocuğunuzu da aramalarınızla sıkmamış olursunuz. Özellikle ortaokul ve lise çağındaki çocuklar bu tür sorgulama ve aranmalardan hiç hoşlanmıyorken bu cihaz iki tarafı da memnun edecektir. Çocuğunuz dışarıdayken güvende olduğunu bilmek sizi oldukça rahatlatacak ve kendinizi daha huzurlu hissedeceksiniz.

Eğer yaşlı ve hasta bir yakınınız var ise bu cihaz sizin için elzem bir önem taşıyacaktır. Tek başına dışarı çıkan yaşlı yakınınızdan haber alamadığınız durumlarda bu cihaz size yakınınızın konumunu bildirirken aynı zamanda ortamı dinleyerek güvende olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır. Özellikle “Alzheimer” hasta yakını olanlar için bu tür cihazlar oldukça önemlidir. Kıyafetinin cebine yerleştireceğiniz cihaz sayesinde yakınınızın konumunu ve ne durumda olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca cihazı eve de yerleştirerek yakınlarınızın bakımını yapan kişiler ile iletişimini de kolayca öğrenebilirsiniz.

Takip ve dinleme cihazlarının bir diğer kullanım alanı ise eşyalarınızdır. Bavul, çanta, önemli evraklar gibi eşyalarınızın içine yerleştireceğiniz bu cihaz sayesinde kayıp ve çalıntı durumlarında hızlı ve kolay bir şekilde bulunmasını sağlayabilirsiniz. 

Çeşitli alanlarda kullanıma açık olan takip ve dinleme cihazları Sail Teknoloji’ de farklı üretimlerle karşımıza çıkmaktadır. Eğer siz de bu cihazlardan temin etmek isterseniz aşağıda sıralayacağımız cihazları sitemizden inceleyebilirsiniz.

Sail Teknoloji kalite ve güvenirliğiyle alacağınız tüm ürünlerimizi gönül rahatlığıyla kullanabileceksiniz. Bu cihazlar hakkında aklınıza takılan sorular için bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşabilir, uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.