Geçmişten günümüze kadar hayvan sahipleri hayvanlarını takip etmek ve korumak adına çeşitli yöntemlere başvurmuşlardır. Bunlar arasında en bilindik yöntemler; hayvanın boynuna zil takmak ve vücudunun belirli yerlerini boyamak, olarak bilinir. Fakat bu yöntemlerden hiçbiri çalınan bir hayvanı takip etmek için uygun değildir veya hayvanınız belirli bir alanın dışına çıktığında  size takip etme imkanı sağlamaz.

 Meraya otlamak için giden bir hayvanın akşam eve dönmemesi durumunda elinizde başvuracağınız herhangi bir yöntem bulunmayacaktır. Bütün bu olayları göz önünde bulundurursak en makul yöntemin, hayvanınıza bir takip cihazı takmak olduğu görülecektir. Aklınız meraya gönderdiğiniz hayvanlarınızda kalmasın ya da onlara çobanlık etmek zorunda kalmayın.                                                                                                                                                                               

 Sail güvenlikten edineceğiniz hayvan takip cihazı ile hayvanlarınızın her hareketini cep telefonunuzdan günün her saatinde adım adım takip edebilirsiniz. Meradaki hayvanlarınızın hareketlerini inceleyerek, örneğin hayvanınız çok hızlı hareket ediyorsa onun bir şeylerden korkup kaçtığını veya hiç hareket etmiyorsa yine anormal bir durumun olduğunu anlayabilirsiniz. Cihazımız gayet ergonomik ve oldukça hafiftir(32 gram), hayvanınızın boynuna rahatlıkla takabilirsiniz. Hayvanınızın çalınma ihtimaline karşı cihazımızda bulunan yüksek hassasiyetli GPS alıcısı sayesinde konumunu kolaylıkla tespit edebilir ve hayvanınızı elinizle koymuş gibi bulabilirsiniz, diğer yönden cihazımızda var olan mesafe tanımlama özelliği sayesinde, sizin özel olarak belirleyebileceğiniz mesafe dışına çıkması durumunda cep telefonunuza bildirim gönderilecektir.Gayet uygun bir fiyata sahip olacağınız bu hayvan takip cihazı ile  yıllardır emek verdiğiniz bütün birikiminiz olan hayvanlarınızın can güvenliğini güvence altına alabilir ve çalınma ihtimaline karşı oluşan maddi hasarı ortadan kaldırabilirsiniz.