Obd Plus nedir?

      Obd plus aracınızın Obd soketine takılan ileri düzey takip ve ekspertiz cihazıdır. Herhangi bir kurulum ve ayar gerektirmez. Kullanımı kolay ve pratiktir. Bütün ticari, binek ve ağır vasıta araçlarda kullanılır. Sail teknoloji firması tarafından geliştirilen bu cihaz günümüz teknolojisini en iyi kullanılarak dizayn edilmiştir. Her acıdan araç ve sizin dostunuzdur.

Obd plus yararları nelerdir?

      Obd plus aracınızın Obd girişine takıldığı andan itibaren araç ile alakalı bütün bilgileri size sunar. Bunun için yapmanız gereken tek şey telefonunuza indirmeniz gereken uygulamadır. Bu sayede araç çalışma durumu, motor devri motor tork, hızı akü voltajı, motor sıcaklığı, motor arıza sinyalleri, varsa araç arıza göstergesi yani arıza sinyalleri silme ve bilgi alma. Bu cihazı kullanan herkes mutlu neden mi? Çünkü araç ile alakalı bütün verileri anında parmaklarının uçunda görüyor. Şoför kaza mı yaptı aracım nerde diye düşünmeye son. Veya arıza lambası yanıyor servise gitsem tonla para gidecek derdine son!

      Turizm, lojistik, rent a car ve filo yönetimini de düşünerek dizayn edilen bu cihaz artık aracı kullanan kişiyi de takip ediyor. Nasıl mı? Ani hızlanma ve yavaşlama kullanım durumu, aşırı hız gibi bilgileri sisteme kaydederek şoför hakkında puanlama yapıyor ve size günlük, haftalık ve aylık olarak istediğiniz zaman raporlama yapıyor. Aracınız nerde olursa olsun ne kadar yakıt ile ne kadar yol yaptığını, ortalama yakıt ve yol durumu bilgilerini topluyor ve herhangi bir şoför hatasının önüne geçiyor.  Sizin koordinat verdiğiniz konumu çıkması durumunda size anında bilgi veriyor ve zaman, şoför bilgilerine kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor.  Raporlama gereksiniminiz olduğunda en iyi şoförünüzü tespit edip ödül vermek de size düşüyor.  Her zaman güler yüzlü ve memnun kalmak çok kolay olacak. Mesai bazlı çalışan elemanlarınızı, araç kullanma veya kullanmama durumuna bakarak belirleyebilir ve yüksek ücret ödemenin önüne geçmiş olursunuz. Aynı zamanda hangi aracı kim kullandığına ulaşabilir ve raporlama yapabilirsiniz.

Kontak açma ve kapatma durumları sayesinde şoförün bilgi vermesine gerek kalmadan OBD Plus sisteminden rahatlıkla ve kolayca ulaşabilirsiniz. Bölgesel olarak çalışan araçları görebilir ve raporlamalarını kontrol edebilirsiniz.

      Evet sıra OBD Plus ın en önemli özelliğine geldi. Anlatmakla bitiremediğimiz cihazın araç takip ve raporlama dan başka bir özelliği daha var. Bu özellik araç bakım özelliği. Aracınız yolda arızalanması olanaksız bir durum mu? Hangimiz diyebiliriz aracım yolda kalmaz diye ki! Evet, araç arızalanması ve yolda kalması durumunda uzaktan ve yakından iletişim kurarak servis lambasını kaldırabilir, hata kodu silme ve hata kodu bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayede servise gitmek zorunda kalmadan yolunuza devam edebilir ve istediğiniz ustanıza veya araç bakım merkezinde aracınızı tamir ettirebilirsiniz.