çocuk, engelli güvenliğiGeçmişten günümüze özellikle de günümüz toplumunda kayıp, kaçırılma, cinayet, cinsel istismar ve daha sayamayacağım nice kötü, yüz kızartıcı olay ve durumlar gün geçtikçe maalesef ki artış göstermektedir.


Hergün manşetler dolusu yukarıda bahsetmiş olduğum haberleri okumakta, tüm tv kanallarında birçok haber dinlemekte, ve çevremizden binlerce olaylar duymaktayız. Bu gibi etkenler bizlerin hayata karşı daha dikkatli, daha hassas olmamızı sağlamaktadır.

Özellikle de engelli çocuğu , kardeşi , akrabası olan vatandaşlar daha korku içerisinde yaşamaktadırlar.
Engelli, doğuştan ya da sonradan zuhur eden sakatlık ya da hastalık (vücudun görsel, zihinsel, işlevsel ve ruhsal farklılıkları) öne sürülerek yaşamın birçok alanında kısıtlanan ve engellerle karşılaşan kişi demektir.


Anlaşılacağı üzre engelli insanların kendini savunması ve koruması maalesef ki daha zor hatta bazen imkansız olabilmektedir.
Sail Teknoloji olarak engelli yakınlarının içini rahatlatacak , rahat bir nefes almalarını sağlayacak kişi takip , ortam dinleme cihazı geliştirdik. Gps teknolojisi ile çalışmakta olan Sail Takip, ortam dinleme cihazı bir kibrit kutusu ebatlarında olup bir sim kart aracılığı ile telefon gibi çalışır. Kişi takip, dinleme cihazı ile cihazın bulunduğu ortamı çok net bir şekilde dinleyebilirsiniz. Sail Takip dünyanın en profesyonel kişi takip, ortam dinleme cihazıdır. Bu cihaz ile ister dinleme, ister takip yapabilirsiniz. Sail takip cihazı sınırsız kapsama alanına sahiptir. Cihazın pil ömrü dinleme maksatlı kesintisiz kullanımlarda 4 ile 5 saat arasında değişim göstermekte , ara ara dinlemelerde ise 4 ya da 5 gün sürmektedir. Takip amaçlı kullanımlarda ise ara ara takiplerde 12 güne kadar pil ömrü vardır. Sail Takip Dinleme cihazı ; Turkcell , Avea , Vodafone oparetörlerinin tümü ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Sail Takip / Dinleme cihazı küçük tasarımı sayesinde her yere kolaylıkla sığabilir. İstediğiniz kişinin çantasına , cebine vs. koyabilir ve kolaylıkla kamufle edebilirsiniz. Kişi takip & dinleme cihazı gsm sinyalinin olduğu kısacası dünyanın herhangi bir yerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Ülkemizde her yıl 20.000 civarında çocuk kaybolmakta, ve daha binlerce engelli engelsiz farketmeksizin çocugumuz, yakınımız kaybolma tehlikesi altındadır. Bizler elimizden geldiğince tüm tehlikeleri en asgari düzeye indirmekle yükümlüyüz. Sizlerde Sail kişi takip & Ortam dinleme cihazı ile tehlikelere karşı, sevdikleriniz için 1 - 0 galip başlayabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi almak için bize www.sailguvenlik.com adresimizden ulaşabilirsiniz.