Kedi ,  küçük, tüylü, genelde evcilleştirilmiş, etobur, memeli bir hayvandır. İnsanlar kedilerin arkadaşlığına ,  haşarat ve ev zararlılarını avlayabilme özelliğine sahip olduğundan dolayı çokça tercih etmektedirler. Kediler anotomik yapıları itibariyle , hızlı refleksleriyle , güçlü bedenleriyle küçük av hayvanlarına uyarlanmış güçlü dişleriyle diğer kedigillere benzemektedirler. Çoğu memeli hayvan da olduğu gibi kedilerde güçlü koku alma duyusuna sahiptirler.

 Yapılan araştırmalara göre dünyada 70 den fazla kedi ırkı bulunduğu tahmin edilmektedir. Kediler dünyada en popüler evcil hayvandır. İnsanların yaşadığı hemen hemen her yerdefarklı çeşitleri ile bu tatlı hayvanlar karşımıza çıkmaktadır. Antik Mısır da kediler tapılan hayvanlar arasındadır.  Mumyacılık da çok ileriye giden eski mısırlılar kedilerini de mumyalamışlardır. Bu onların kediye ne kadar önem verdiğini tekrar gözler önüne sermektedir.  Köpek gibi kedinin geçmişi de çok eskilere dayanmaktadır. Köpekden sonra kedinin evcilleştirilen ilk hayvan olduğu tahmin edilmektedir.  Kedilerin  ilk olarak Pliyosen Çağında  ortaya çıktığı öne sürülmektedir.

Etrafımızda çokça gördüğümüz bu şirin hayvanları seven, besleyen, koruma altına alan çok sayıda insan, hayvan sever bulunmaktadır. Bu insanlar için kedileri çok önemlidir ve onlar için büyük anlam taşır. Kedilerinin başlarına bir şey gelmesi, kaybolması ya da ölmesi bu insanları derinden etkilemekte derinden üzmektedir. Siz değerli hayvan sever insanlar artık kedim kaybolur, kedim nerede? Kedi mi kimler aldı? gibi sorulardan zihninizi arındırmanın tam vakti geldi.   Kedi Takip cihazı sayesinde artık evden, işten , yurt dışından an an, istediğiniz zamanlar da kedinizi  takip edebilirsiniz.  Kedi takip çipi hafif, şık plastik tasarımıyla kedinizin tasmasına rahatlıkla takılabilir özelliktedir. Kedi takip sisteminin 6 gün pil ömrü vardır. 2 saat içerisinde kedi takip çipinizi kolaylıkla şarj edebilirsiniz.  Kedi takip tasmasını çalıştırmak da sadece 5 dakikanızı alacaktır. Tek yapmanız gereken Kedi takip tasmasının içerisine bir sim kart yerleştirmektir. Kedi Takip çipi bu sim kart aracılığı ile çalışır.  Sim kartı yerleştirdikten sonra birkaç küçük işlemden sonra  hayvan takip cihazını kedinizin tasmasına rahatlıkla takabilirsiniz.   Kedi takip gps sistemi sayesinde artık içiniz rahat, huzurlu olsun.  Yurt içi ve  yurt dışı seyahatlerinizde gözünüz arkada kalmadan kedinizi evinize, işyerinize rahatlıkla bırakabilirsiniz. Kedi takip cihazı/Hayvan Takip cihazı  ve diğer cihazlarımız için sizleri Sail Güvenlik sitemize bekleriz. Bize 7/24 istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.