çocuk,ev,tehlike,yalnızÇevremizde çokça duyduğumuz hele ki son zamanlarda baya yaygınlaşan çocuk kaçırma vakalarını üzülerek duyuyoruz. İş hayatımız yüzünden çocuklarımızı sürekli erteliyor ve gerekli ilgi alakayı gösteremediğimiz gibi güvenliği konusunda da her geçen gün biraz daha endişeleniyoruz. Ve bu endişelerimizde haklıyız çünkü

çocuklarımızın meraklı olduğu,dışarıda oyun oynamayı sevdiği dönemleri fırsat bilen bir sürü kötü niyetli insanlar var ve bunlara karşı önlem almak şarttır. Bir anlık unutkanlık yada dikkatsizlik çocuğumuzun elimizden uçup gitmesine sebep olur. Okul çağına gelmemiş çocukların birçoğu bakılmak üzere ya bakıcıya verilmekte ya da aile fertlerinden birine bırakılır. Anne ve babalar evde çocuk ile nasıl iletişim kurulduğunu dinlemek hatta çocuğun evde olup olmadığını takip etmek isterler. Ortam dinlemek için bu işlevi gerçekleştiren cihazları ararlar. Böylelikle evde çocuk ile ne konuşuluyor öğrenebilecek ve içleri rahat edecektir. Çocuk bakıcısından habersiz dışarı çıksa ya da bakıcı ile çıkma durumu olsa bile ortam dinleme ve takip cihazı sayesinde çocuğun bulunduğu yerden haberi olacak ve yine ne tür diyalogların kurulduğundan haberdar olacaktır. Onun için evden çıkmadan önce ortam dinleme ve takip cihazını çocuğunuzun herhangi bir cebine koymanız iş yerinizde rahat çalışmanıza ve kontrolün sizde olmasını sağlayacaktır.

 

Bakıcılar her ne kadar işlerinde iyi olduklarını iddaa etseler de çocukları tam anlamı ile kontrol altında tutma durumları söz konusu olamaz ve güven konusunda bunlardan bir tanesidir. Malum çocukları kaçırma,şiddet uygulama,evde ahlaksız şeyler söyleme,anlatma gibi bir sürü kötü davranışların örnekleri ile karşılaşıp duymaktayız. Bu ve benzeri şeylere çözüm getirmenin en iyi yollarından birisi ortam dinleme ve takip cihazları kullanmaktadır. Bu cihazları çocuklarımızın cebine yada odalarına bırakarak neler konuştuğunu,kimlerle konuştuğunu öğrenmemiz ve onun güvenliği için erken müdahale etmemizi sağlar. Diğer bir özelliği takip olan bu cihazları çoğumuzun,yaşlı annemizin cebine yada çantalarına koyarak onların nerede olduğunu anında tespit edebiliyoruz. Böylece kaçırılma,kaybolma yada evden uzak bir yere gitme durumlarında hemen bulabiliyor ve güvenliğini elimizde bulundurmuş oluyoruz.