Kaçırılma olaylarını son dönemde arttığınız hepiniz televizyonlardan, gazetelerden ya da telefonlardan görüp, izliyorsunuz. Anne ve babalar çocuğunu artık kime emanet edeceğini şaşırmış durumda. Aile büyülerinin, bakıcıların çocuklara uyguladıkları psikolojik ve fizyolojik şiddeti hepimiz görüyoruz. Bu durumda çocuğun üzerinde ya da evin bellirli noktalarına konulacak olan takip ve dinleme cihazı sayesinde caydrırıcılık kazanarak bu şiddeti minimuma indirip, bitirmeyi hedefler.


Takip ve Dinleme Cihazının kullanım alanlarını aktarmak gerekirse;
· Eğer çocuğunuz okula (kreşe, anaokuluna) gidiyorsa çantasında bulundurabilirsiniz. Yanında konuşulanları duyabilirsiniz ve müdahele etmeniz gerekirse derhal olaya müdahil olabilirsiniz.
· Eğer çocuğunuz küçükse ve bakıma muhtaç (altını temizleme, karnını doyurma) durumdaysa size derdinin anlatamayacak kadar küçük olduğu için evde odasında ve kullanılan odalar da dinleme cihazını koyarak aklınız geride kalmamış olacaktır.
· Çocuğunuz ilkokul çağında olabilir fakat çalıştığınız için aile büyüğünüz bakıyor olabilir. "Eve neden geç geldi, şimdi nerede" gibi sorularla aklınızı meşgul edeceğinize takip ve dinleme cihazı sayesinde anında görebilirsiniz.
· Down sendromlu veya çeşitli engelinde dolayı derdini anlatamayan çocuklarınız için de bu ürün size destek sunacaktır. Onları götürdüğünüz özel okullarda yanında taşıyacağı dinleme cihazı sayesinde konuşmaları duyabilirsiniz.
Günümüzde artık pek çok okulda güvenlik kameraları bulunuyor. Özel okullar kameradan çocuklarını izleyebilmek için anne babalara şifre verip izleme imkanı sunuyor ancak ses kalitesi olmadığı için çocukların psikolojik olarak sözel şiddete maruz kaldıklarını anlamayabilirler. Bu durumu ortadan kaldırmak için dinleme cihazı sizin çok işinize yarayacaktır.
Hiç bir anne baba çocuğunun güvenliğine hiçe saymacağı gibi onların hayatlarını tehlikeye atmak istemezler.
Takip ve dinleme cihazları uzun zamandır kullanılmakta ve teknolojiyle birlikte onlarda gelişip yenilenmektedir. Bu kadar imkan sunarlarken yararlanmak en akıllıca çözüm olacaktır. Cihazın kullanım rahatlığı sebebiyle sık talep görmesi onu vazgeçilmez yapıyor.

Kısaca ürünü tanıtacak olursak;
· Android ve IOS kullanıma elverişlidir.
· Tasarımı küçük olduğu için kolay saklanabilir.
· Işık, ses, titreşim yaymaz, dikkat çekmez.
· Ses dinleme kalitesi oldukça yüksektir.
· GPS desteği ile takip oldukça kolaydır.
· Pil ömrü sık kullanımlarda 4-5 saat, ara ara kullanımlarda 12 gün sürmektedir.
· 2-3 saat içerisinde şarj olma özelliği vardır.
Cihazın kendisi de kullanımı da oldukça kolaydır. Talimatları takip ettiğiniz takdirde zorlanmadan kullanıma başlayabilirsiniz.
Cihazın kullanım mantığı da kullanımı gibi oldukça basittir.

1. Öncelikle anahtar konumunu "off" durumuna getirerek başlayın.
2. Sim kartını takın ve konumu "on" durumuna getiriniz.
3. Yaklaşık 30 saniye sonra cihazın açılacağını göreceksiniz.
4. Cihazın içindeki numarayı aradığınız zaman otomatik olarak açılacaktır.
5. "Konum" istediğiniz zaman cihazdaki numaraya mesaj attığınız zaman ortalama 1 dakika içinde telefonunuza konum bilgisi gelecektir.