Birçok anne baba çocuk yetiştirmeyi bilmiyor ya da beceremiyor. Çocuğun kendini geliştirmesi, ifade edebilmesi için alan ve imkan yaratmak anne ve babanın görevidir. Ancak çoğu anne baba bunu yapmıyor. Çocukları için bir gelecek hazırlarken sanki kendi olmak isteyip de olamadıkları bir savaşçı olarak görüyorlar.


Başka bir örnek vermek gerekirse kendini ifade edemeyen çocuklar yalana başvurarak kendilerini görmelerini istedikleri kişi olarak ebeveynlerine gösterirler. Bu durumu anlamayan anne baba çocuğunun çırpınışlarını duyamaz ve çocuk kendi karanlığında boğulmaya devam eder.
Çocuklar kobay fareler, olmak isteyip de olamadığınız kişiler değildir. Anne ve babanın psikolojik olarak kendilerini rahatlatacakları sinir topları değildir. Kendini kaybeden çocuk anne babayla iletişimi de kaybeder. Bu gibi durumda çocuğa sahip çıkmak, onu kontrol altında tutmak imkansıdır. Hiçbir ebeveyn çocuğundan vazgeçemeyeceği için neler yaptığını nereye gittiğini bilmek ister. Yardımına koşan şey ise takip ve dinleme cihazıdır. Çocuğun nerede olduğunu istediği an görebilir ve ortamındaki sesleri duyabilirsiniz.


Takip ve Dinleme Cihazını kısaca anlatmak gerekirse;

1. Takip özelliği sayesinde çocuğunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz.
2. Avea, Vodafone, Turkcell hatlara uyumudur. Çocuğunuzun çevresinde ve sizin çevrenizde baz istasyonun olduğu sürece her yerden takibi gerçekleştirebilirsiniz.
3. Ortamdaki en ufak sesi bile iletme kalitesi oldukça yüksek olduğundan ayrıntıları kaçırmadan dinleme yapabilirsiniz.
4. Android ve IOS uyumludur.
5. Şarjı ortalama 4-5 gün gitmektedir. Daha sık kullanımlarda pil ömrü daha aza indirgenebilir.
6. Ufak yapısı sayesinde fark edilme özelliği minimumdur.
7. Ses, ışık ve titreşim yaymadığı için fark edilmesi zordur.


Ebeveynler çocuklarını kendi bilgilerine göre yetiştirirken bazen onlara kötülük yapabiliyorlar. Onları kendilerinden uzaklaştırdıkları taktirde korkmadan takip cihazını çocuğun çantasına yerleştirebilir. Çocuğunuz dahi fark etmeden nerede olduğunu görebilirsiniz.
Bulunduğu ortamı dinlemenize olanak sağlayan takip ve dinleme cihazı sayesinde biraz daha rahat olabileceksiniz. Bu cihazın kalitesini teknik özelliklerini siteden inceleyebilirsiniz. Teknik bir sorunda iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.
Çocuğunuza haber vermeden çantasına küçük bir göz açıp içerisine koyduğunuz vakit nerede ne yaptığını takip ve dinleme cihazı sayesinde görebilir ve duyabilirsiniz.
Kullanımı oldukça basit olan bu cihaz sayesinde artık çocuğunuzun nerede olduğunu bileceksiniz.
Cihaz birçok bölgede kullanıma elverişlidir. Örnek vermek gerekirse evde, alışveriş merkezinde, parkta, dağda çocuğun bulunduğu her yerde takip ve dinleme cihazını kullanmak mümkündür.
Takip cihazını diğer ürünlerden ayıran temel farklarını sıralamak gerekirse; kalitesi, özgün oluşu, teknik sorunla karşılaşıldığında destek alabilecek olmanızdır. Bir çok ürünü satışını sağladıktan sonra herhangi bir sorunla karşılaştığınızda sizinle ilgilenmez. Fakat burada destek alabiliyor olmanız size büyük fayda sağlayacaktır.
Ürünün kullanım talimatlarını uyguladığınız takdirde sorunsuzca çalıştırıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Takip ve dinleme cihazı sayesinde artık güven içinde çocuğunuzu takip edebileceksiniz ve içiniz daha rahat olacak.