Teknolojinin gelişmesiyle ses kayıt cihazları ve takip cihazları da gelişti. Bu ürünü diğerlerinden ayıran temel özelliklerini sıralamak gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz:

• Kalitesi
• Garantisi
• Kullanım kolaylığı

İnternet'te kayıt cihazlarından çok fazla var ama güvenirliği, herhangi bir sorunla karşılaşınca servis imkanı sunmaları gibi daha pek çok garantiyi vermemektedir. Çeşitlilik arttıkça güvenilir ürün bulmakta oldukça zorlaştı. Sail Güvenlik bu konuda güvenirliği ve garantiyi sunmaktadır.


Dinleme cihazını sadece çocuklar için evde bakıma ihtiyacı olanlar için kullanılmamaktadır. Bununla ilgili bir örnek vermem gerekirse; doğum yapmış bir anne için bir süre sonra iş hayatına başlamak çocuk için sıkıntılı anlar yaratabilir. Ancak çocuk odasına konulacak olan bir telefonla ve annede bulunan dinleme cihazı sayesinde çocuğuna istediği an sesini duyurabilir ve onun güvende olduğu hissini çocuğuna verebilir. Bu durum tam tersi şekilde de olabilir. Çocuğu 2- 3 yaşında olan ebeveynler için de evde bulunan ses kayıt cihazı sayesinde istediği an çocuğunu duyabilir.
Çalışan anne babalar gün içinde yorulduklarında onlara çocuklarının seslerini iletebilmeyi sağlamak onları şarj edecektir. Günün stresini ve yorgunluğunu o anlık bile unutturarak ilerleyen saatlere daha iyi adapte olmalarını sağlayabilir.
Okula giden çocuklar için ödevler, projeler ve sınavlara hazırlık süreçlerinde günlerini kütüphanelerde, etüt merkezlerinde ya da arkadaşlarında toplanarak geçiriyorlar.

Onları takip etek için 2 öneri var:

1. Sürekli telefonla aramak
2. Takip ve dinleme cihazı ile çocuğu rahatsız etmeden nerede olduğunu öğrenmek
Ergenliğe adım atan çocuklar için ilk seçenek zorlayıcı ve güven sarsıcı olabilir. Hiç bir çocuk kendine güvenilmediğini düşünmek ve hissetmek istemez. Arkadaşları arasında aşağılayıcı veya yargılayıcı bakışlara maruz kalmak istemezsiniz. Unutmayın ki çocuklar en acıması eleştirmenlerdir. Duygularını yoğun yaşadığı bu dönemlerde bu düşünceler onlar için bitirici olabilir. Karakterini bulduğu dönemde etrafında onu destekleyici anne baba görmek isteyecektir.
Fakat çantasında taşıyabileceği takip ve dinleme cihazı sayesinde bütün bu yaşanacakların önüne geçebilirsiniz. Hem çocuğunuz size olan güveni sarsılmamış olacak hem de nerede olduğunu her an GPS sayesinde görebileceksiniz.


Kısaca temel özellikleri:

• Ürünün pil ömrü (4-5 gün) sayesinde uzun süreli kullanımlara uygundur.
• Tüm operatörlere uyumludur.
• LBS desteği ile konum takibi imkanı sağlamaktadır. 
• 2-3 saat içinde şarj edilebilir.
• Kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.

Bu cihaz, anneler babalar, çocuklar ve evin geri kalan büyükleri için daha konforlu bir yaşam oluşturmuş oluyor. Küçük oluşu ve göze çarpmaması onun diğer ürünlerden ayıran bir diğer husustur. Sorun yaşamadan kullanacağınız takip ve dinleme cihazını çok seveceksiniz.
Bir kere ürün aldığınızda sürekli onunla uğraşmak ya da sorun çıkarmasını istemezsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için sailgüvenlik sizin yanınızda. Sizin de aklınız kalmamış olacak, çocuğunuz içinde gerekli önlemleri almış olacaksınız ve en önemlisi çocuğunuzu rahatsız etmeden yapmış olmak.