yaşlı,çocuk,bakım,güvenlik,takip,bakıcı

Günümüz toplumunda anne ve baba çalışmaktadır. Çocukları olan ailelerin en büyük problemi "çocuğu evde bakıcıyla mı büyütsek yoksa kreşe mi yollasak?" oluyor. Her iki durumda da ebeveynlerinin kafasında soru işareti kalmadan çözmesi zaman alabiliyor. Çocuk evde de olsa kreşe de gitse sürekli takip altında tutmak imkansız olabiliyor.

Çalışan annelerin en büyük derdi "çocuğum nerede ne yapıyor?" oluyor. Çocuğunuz ister evde bakıcısıyla ister aile büyükleri olsun isterse okulda olsun, annenin içi çocuğundan haber almadığı sürece rahat etmez. İstediği zaman çocuğunun sesini duymak nerede olduğunu bilmek annenin içini rahatlatır.

Pek çok bakıcı vukuatlarını (fiziksel ve psikolojik şiddet, ilgisizlik) televizyonlardan, gazetelerden ve İnternet'ten okuyup görüyoruz. (İşini kötüye kullanan insanlardan bahsediyoruz.) Olacak olan olayların önüne geçmek için ve bakıcı şiddetlerini engellemek için her ne kadar eve kameralar takılsa da  kör nokta olması durumu bakıcı için kaçınılmaz fırsat oluyor. Fakat ortamda bulunan dinleme cihazı, bakıcı şiddeti için bu sadece fiziksel değil psikolojik şiddetin de önüne geçiyor. Kimse güvenemediği birine emanet etmek istemezken yeri geliyor zorunda kalabiliyor. Fakat evde bulunan dinleme cihazı caydırıcılık özelliği sağlıyor.

Çocuğunu kreşe ya da anaokuluna gönderen ebeveynler için de geçerli. Haberlerde, servislerde unutan çocuk haberlerini görüyorsunuz. Bu haberleri minimuma indirmek için çocuğun çantasına kişi takip ve dinleme cihazı takılabilir. Hem nerede olduğunu bulabilir hem de tehlikeli bir durum varsa dinleyebilirsiniz. Ona göre de müdahale edebilirsiniz. 

Engelli bir çocuğa sahip olmak pek çok sorumluluğu da beraberinde getirmektedir. Onları diğer insanlardan ayıran özelliklere sahip olmaları onlar için yeteri kadar zor iken, anne baba olarak koşulları onlar için kolaylaştırmaktır. Tek başına  dışarı çıkmak istediklerinde her ne kadar zor gelse de izin vermeniz gerekir. Bu onun kendine güvenmesi ve dışarıyı keşfetmesine olanak sağlar. Çocuğunuz cebine dahi sığabilecek olan takip ve dinleme cihazı sayesinde nerede olduğunu göreceksiniz. Onu takip etmek sizin için daha kolay olacaktır. Yeri gelecek tek başına gitmek zorunda kalacağı yerler olduğu zamanda sizin için de takip cihazı kullanışlı olacaktır. Hem çocuğunuzu kısıtlamamış olacaksınız hem de onun nerede olduğunu anbean takip edebileceksiniz. 

Bu cihaz sadece çocuk için değil tabi ki hasta olan aile büyükleri, bakıma muhtaç olan kimseler için de geçerli. 

Eğer evinizde yaşlı ve bakıma muhtaç birisi varsa bu durumda alacağınız yardımcının nasıl ilgilendiğini bilmek en doğal hakkınız olacaktır. Kimsenin kimseye kötü davranmaya hakkının olmadığı bu düzende işini kötüye kullanan veya yaptığı işten memnun olmayan insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumdan haberdar olmak ve bunun önüne geçmek için dinleme cihazı imdadınıza yetişiyor.

Ürünü detaylandıracak olursak;

  • Tasarımı küçük oluşundan dolayı göze çarpmıyor ve saklama olanağı sağlıyor. 
  • Sık kullanımlarda pil ömrü 4-5 saat sürmektedir.
  • Ara ara kullanımlarda pil ömrü 12 güne kadar çıkabilir.
  • Tüm operatörlerle uyumludur.
  • Ortamdaki en ufak sesleri dahi çok iyi iletmektedir.
  • Kullanımı oldukça basittir.

Takip ve dinleme cihazı sayesinde artık aklınız kalmayacak ve güven içinde kullanmaya başlayabileceksiniz.