İster evinizde beslediğiniz küçük dostlarımız için isterse baktığınız inek, tavuk, koyun vb. hayvanlar için muhteşem bir cihaz. Evde baktığınız kedi ve köpeklerin eve alışma aşamasında evden kaçmaları ve dışarıyı keşfetme meraklarını hepimiz biliyoruz. Ancak geri dönme konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Hal böyle iken hayvan takip cihazı ile onların nerede olduğunu görebilir ve daha fazla uzaklaşmadan onları bulabilirsiniz. 

Köyde yaşayanlar için bu durum daha da zor olabiliyor. Yaşam koşulların daha zor olduğu köylerde kaçan veya kaybolan hayvanları bulmak daha zorlaşabiliyor. Bu ister kedi veya köpek isterse tavuğunuz koyununuz olsun tabiatı gereği, gezme ve keşfetme durumları hepsinde var. Böyle durumlarda tasma sizi büyük kolaylık sağlayacaktır. 

Bir çiftliğe ve çeşitli hayvanlara sahipseniz, 'başlarına bir şey gelir mi?' 'kaçırırlar mı?' diye korku yaşamanız oldukça olası bütün bu korkulara gerek kalmadan akıllı tasmayı kullanabilirsiniz. İster evinizde olun ister dışarıda istediğiniz yerden takip edebilirsiniz.

Ürünün bir diğer güzel özelliği ise ağır olmaması. Ürün 32 gramdır. Kullanımı oldukça kolay ve rahattır.

Evinize yeni bir hayvan aldığınız zaman kaçma veya kaçırılma durumları çok yaşanıyor. Hayvan size alışsa bile yürüyüşe ihtiyacı oluyor enerjisini atmak için bir süre sonra tek başına da evden gidebilir ve daha sonrasında geri gelebilir. Ancak bu gibi durumlarda aklınızın onda kalmaması için akıllı hayvan tasması iyi bir fikirdir. Kaçırılma durumlarında ise tasmanın pil ömrünün 6 gün sürmesi yani zaman tanıması size yardımcı olacak bir diğer husustur. Kolay kolay kimsenin anlamayacağı akıllı tasmayı kullanabilirsiniz. 

Çocuklarla hayvanların iyi arkadaş olmaları ailelerin hoşlandıkları durumdur. Çocuğunu sokakta evcil hayvanıyla (köpekle) vakit geçirmesi hem çocuk için hem de köpeğin enerjisini atması için yapılan en eğlenceli aktivitedir. Köpeğin boynuna takılan akıllı tasma sayesinde nerelerde vakit geçirdiklerini öğrenebileceksiniz. 

Hem baktığınız hayvan için bir güvenli alan oluşturmuş olacaksınız hem de onun rahatlıkla vakit geçirmesine olanak vermiş olacaksınız. Unutmamalısınız ki hiç bir hayvanı eve bağlayarak sahiplenmiş olmazsınız ona sadece hapis hayatı yaşatırsınız. 

Bu cihaz tasmaya takıldığı andan itibaren altı gün kesintisiz bağlantı kurulabilir ve hayvanınızın nerede olduğunu GPS özelliği sayesinde görebilirsiniz. 

Ürünün kullanım avantajları:

  • Akıllı tasma sayesinde hayvanların ortadan kaybolma derdine son.
  • İstediğiniz yerden takip edebilme kolaylığı sağlaması.
  • Uzun süren pil (6 gün) ömrü.
  • GPS A-GPS özelliği sayesinde konumunu bulma kolaylığı sunması.
  • Akıllı hayvan tasmasının hayvana hiçbir şekilde zarar vermemesi.
  • IOS ve Android uyumludur. 

Ürünü seçerken en önemlisi Akıllı tasmanın hayvana zarar vermemesi ve onu kısıtlamaması olmalıdır. Hayvanlar özellikle de evde bakanlar için hayvanın rahatı ve güvenliği çok önemlidir. İnsana bu kadar sadık ve insanın duygu durumunu çok iyi analiz eden hayvanları korumak başlıca görevinizin olması gerekir. Günümüzde çok sık duyar olduk kahraman köpekler, sadık kediler, eğlenceli kuş haberlerini, onlar sizde bu kadar yer etmeyi seviyorken sizin de onları benimseyip onlara konforlu alan tanımanız gerekir.