kız çocuk, akıllı kol saati

Akıllı kol saati, çocukların güvenliği için üretilmiş olup kimsenin fark edemeyeceği bir kol saati olarak tasarlanmıştır. Dışarıdan bakan biri onun saat olduğunu düşünecektir. 

Teknik özellikleri sayesinde çocuğunuzla ikili görüşme yapabilir, nerede olduğunu bulabilir, çevresinde bulunan hastane, karakol, okul gibi yerleri bulabilirsiniz, acil bir durumla karşılaştığında daha önce belirlediğiniz 10 kişi ile kontak kurabilir.

Çocuğun ne zaman nerede tehlikeli bir durumla karşı karşıya geleceğini hiçbir zaman bilemeyiz. Son yıllarda yapılan araştırmalarda; 2008-2016 yılları arasında kayıp müracaatı yapılan çocuk sayısı 104 bin 531'e ulaştı. Kimsenin kimseye güvenemediği şu dönemde Akıllı kol saati çocuklar için şahane bir koruyucu olacaktır. Çocuğunuzu istediğiniz an takip edebileceğiniz, o dersteyken saati kapatabilir dikkatinin dağılmasını önleyebilirsiniz. Daha sonra istediğiniz zaman Akıllı kol saatini tekrar açabilirsiniz. 

Çocukları sürekli kontrol altında tutmak, sürekli peşinde olmak siz ebeveynleri ve çocuğu sıkabilir. Akıllı kol saati bu görev için uygun bir üründür. Çocuğunuz için akıllı bir telefondan çok daha faydalı olacaktır. Akıllı telefonlardaki tehlikelere yeri geliyor büyükler bile kanabiliyorken, küçükleri uzak tutmak en akıllıca çözüm olacaktır.

Günümüzde özellikle de büyük şehirlerdeki kaybolma olayları korkusundan kimse çocuğunu sokağa çıkarmaz oldu. Çocuğun sokakta büyüdüğü eski dönemlerdeki gibi gönül rahatlığıyla oynadığı zamanı kimse geri getiremez ama çocuğa takılacak olan kol saati ile bu güveni çocuğunuza siz verebilirsiniz. Hiç bir ebeveyn çocuğunu kısıtlayarak yetiştirmez istemez. Ancak ellerine telefon vererek de evde durmalarını istemek de çocuğa haksızlık olur. Telefon ve tabletle yetişen çocuklardan ziyade dışarıda koşarak eğlenerek büyüyen ve aynı zamanda güvende olduğunu bilerek çocuk yetiştirmek hem ebeveynin içini rahatlatacaktır hem de çocuğun kendine olan güvenini arttırarak ve kendini daha rahat ifade etmesine olanak sağlayacaktır. Akıllı kol saatinde bulunan bölge sınırlama özelliği size yardımcı olacak özelliktir.

Çocuğunuz oyun oynamak için dışarı çıktığında veya yürüyüşe gittiği zaman 'bölge sınırlama özelliği' sayesinde sizin belirlediğiniz bölgenin dışına çıktığı zaman size uyarı gelecektir.   

Her şeyden önemlisi çocuğa kendini güvende hissedebileceği ortam oluşturmaktır. Kol saati ile bunu sağlamak oldukça kolaydır.

Çalışan annelerin fazla olduğu bu dönemde onlar için büyük kolaylık sağlaması ve  özellikle "çocuğum eve gitti mi?" "güvende mi?" derdine son veriyor. Kol saati sayesinde her an her yerden takip edebilir ve iletişime geçebilir. Böylelikle akılları çocuklarında kalmadan daha rahat gün geçirmeleri sağlanabilir. Bu cihaz ebeveynlere hizmet etmek amacıyla üretilmektedir. Çocukların güvenliği ve huzuru her şeyin başında gelir.

Kol saatini sadece tehlikeli durumlarda kullanmalı diye bir şey söz konusu değil tabi. Günümüzde çocuklarda obezite, sağlıksız beslenme de gittikçe artmakta. Böyle olunca kontrol altına almak için yürüyüş ve sağlıklı beslenme devreye giriyor. Akıllı kol saatinin adım sayma ve kalori hesaplama özelliği sayesinde daha sağlıklı yaşam için çocuklara destek sunar. 

Kurulumu ve kullanımı oldukça basit olan Akıllı kol saatini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.