hayvan, kedi - köpek takip cihazıCanlılar alemi insan,  bitki ve hayvanlardan oluşmaktadır.İnsanlar eski zamanlardan beri hayvanlarla ilgilenmişler, onlardan faydalanmışlar ve evcilleştirmeye çalışmışlardır. Köpeğin evcilleştirilen ilk hayvan olduğu tahmin edilmektedir. Daha sonra kedi, koyun, at, keçi, bağa gibi hayvanlar evcilleştirilmiştir.

İnsanların gelişiminde hayvanların ve doğanın özellikle de evcil hayvanların çok büyük bir yeri ve önemi vardır.  Hayvan sevgisi insanlarda birtakım duyguları geliştirir.  Çocukların daha yardımsever olmasına  ve sosyalleşmesine katkı sağlar.   

Bilimsel araştırmalara göre evinde köpek besleyen bireylerin daha  mutlu ve daha uzun ömürlü olduğu saptanmıştır. 

Her canlının doğadaki dengenin korunmasında bir rolü vardır.  Soyları bilinçsizce tüketilen hayvanların eksikliği doğada bir takım bozulmalara yol açmaktadır.  Farkında olmasakta  çevremizdeki hayvanlardan dolaylı ya da doğrudan yararlanmaktayız. 

Etrafımızda  en fazla köpek,kedi, balık, kuş gibi hayvanların beslendiğini görmekteyiz.  Beslemeye ve evcilleştirilmeye en uygun hayvanlardır. 

Köpek tüm dünyada sadakati, vefakarlığı, dostluğu ile tanınan bir hayvandır.  Birçok hayvan sever insan evinde köpek beslemektedir. Köpek kimi zaman en yakın dostları kimi zaman kaybettiği eşi kimi zaman yanında olmayan çocukları konumundadır. Bu sadık, tatlı hayvanlarını asla kaybetmek istemezler. Onların kaybı bireyde  çok büyük üzüntüye, kedere, boşluğa neden olmaktadır.   Bu kötü duyguları siz hayvan severlerde yaşamayın diye köpek takip cihazı tasarladık. Köpek takip cihazı / Hayvan takip cihazı mevcut GSM/GPRS ve GPS uydularına dayanılarak yapılmış bir cihazdır.  Plastik kabuktan yapılmış şirin bir üründür.  Tek yapmanız gereken Köpek takip cihazına sim kartınızı yerleştirmektir.  Sim kartı cihaza yerleştirdikten sonra ufak birkaç işlemden sonra köpek takip cihazını köpeğinizin tasmasına rahatlıkla takabilirsiniz. Hayvan takip tasması çok hafif olup  32 gramdır.   Köpek takip cihazının 6 gün  pil ömrü vardır Köpek takip gps cihazını 2 saat içerisinde hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz.  Hayvanınız kaybolduğunda ya da başına bir şey geldiğinde hassas yüksek gps alıcısı sayesinde rahatlıkla hayvanınızın konumunu alabilirsiniz.  GPS hayvan takip cihazını en hareketli hayvanlarda dahi kullanabilirsiniz.  Evinizden, işyerinizden  hatta yurtdışı seyahatlerinizde dahi  tatlı, sadık dostunuzu telefonunuzla rahatlıkla takip edebilirsiniz.    Artık aklınız köpeğiniz de kalmasın. Köpek takip tasması ile köpekleriniz güvende, koruma altında olsun. Sizlerin içleri rahat olsun.