Çocukların teknoloji kullanımı konusunda anne babalar çok sorun yaşamakta ve bu konuda ayrı bir hassasiyet göstermektedirler.  Her ebeveyn uzmanlara ’ çocuğuma kaç yaşında telefon almalıyım?’ tarzında ki sorular sormakta ve bu konuda yardım istemektedirler. Uzmanların verdiği cevap ise 15 yaştır. Uzmanlar bu yaştan önce çocukların telefon kullanmasını uygun bulmayıp, tehlikeli görürler.

Çocuğuna an ve an ulaşıp ne yaptığını bilmek isteyen anne babalar bu durum karşısında ne yapacağını bilmemekte ve çaresiz kalmaktadır.  Aileler için güvenlik de bir ihtiyaçtır. Geçmişten günümüze ebeveynler en kötü koşullarda dahi çocuklarını korumaya çalışmışlar, her konuda onlara öncelik vermişlerdir. 

Siz anne babaların bu ihtiyaçlarına,  isteklerine, çaresizliklerine duyarsız kalamadık. Siz ebeveynler için Çocuk Telefonu geliştirdik.  Çocuk gps takip cihazı çocuklar için özel olarak tasarlanmış zırhlı bir cihazdır.  Çocuk Akıllı  kol saati  çift yönlü konuşma özelliği ile hem telefon hem saat olarak olarak kullanabileceğiniz akıllı  bir saattir.   

Çocuk telefonunun,

  1. İkili konuşma
  2. SOS uyarısı
  3. GPS, LBS, WIFI konumlandırma
  4. Sınıfta bırak
  5. Zamanlama anahtarı
  6. Bölge sınırlama
  7. İkaz özelliği
  8. Çevre özelliği
  9. Kalori ve adım hesaplama gibi özellikleri bulunmaktadır. 

Çocuk telefonun ikili konuşma özelliği sayesinde siz çocuğunuzu, çocuğunuzda sizi istediği zaman arama yapabilir. Konum alma özelliği ile  çocuğunuzun konumunu, gittiği yerlerin bilgisini rahatlıkla alabilir. An ve an çocuğunuzu takip edebilirsiniz.  SOS  uyarısı ile 10 acil durum kontağı belirleyebilirsiniz. Çocuğunuz acil bir durumda SOS düğmesine basarak size haber verebilir.  Bölge sınırlaması yaparak çocuğunuzun belirlediğiniz sınırlar dışına çıktığında uyarı alma özelliğinden yararlanabilirsiniz.  Çocuk Takip Cihazı/ Akıllı kol saati ile çocuğunuz günde kaç adım attığını ve kaç kalori yaktığını görebilirsiniz.  Bütün bunları yapmanız için gereken tek şey Akıllı kol saatinin/Çocuk telefonunun  arka tarafındaki sim kart yuvasına paketin içindeki tornavida yardımı ile sim kartınızı yerleştirip, birkaç ufak işlem sonrası Akıllı saatinizi çalıştırmak.   Akıllı çocuk telefonu 2 saat şarj ile 4 güne kadar dayanmaktadır.  Çocuğunuz  Akıllı kol saatini kolundan çıkardığı an ‘saat çıkarıldı’ alarmı gelmektedir.  Ayrıca çocuk telefonunu uzaktan kapatma özelliği de mevcuttur.  Çocuk takip cihazı/ Akıllı kol saati bir çocuğun zevkle takmak isteyeceği kadar güzel, kötü niyetli kişilerin dikkatini çekmeyecek kadar basittir. Çocuk takip gps cihazı, çocuklar için üretilmiş mükemmel bir güvenlik aygıtıdır.