Anne ve babaların son zamanlarda en sık sorduğu, üzerinde en çok kafa yorduğu , uzmanlardan yardım aldığı konuların başında çocuğuma ne zaman, kaç yaşında telefon almalıyım ? sorusu yer almaktadır. Çocuklara cep telefonu alma  konusu tüm anne babaların ortak sorunu haline gelmiştir. Çocuklar cep telefonu alma konusunda anne babaya aşırı ısrar etmekte ve baskı kurmaktadır.

Bu ısrar ve baskı karşısında anne baba ne yapacağını şaşırmış durumdadır. Anne  babalar çocuklarını teknolojinin kötü, zararlı yönlerinden uzak tutmak istemektedir.  Bir yandan da anne baba çocuğuna istediği an ulaşma arzusu içerisindedir.  Bu nedenle küçük yaşta çocuğuna telefon alan anne baba sayısı  her geçen gün artmaktadır. 

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK)  en son açıkladığı  verilere göre çocuklarda telefon kullanma yaşı 10 yaşına kadar düşmüştür. 6_10 yaş arası çocuklar da cep telefonu kullanma oranlarına baktığımızda  ise bu ortalamanın 7 yaşa kadar düştüğünü görmekteyiz.  Bu guruptaki çocuklar cep telefonu üzerinden en fazla oyun oynamaktadır.  

Günümüz çağında çocuklar doğdukları andan itibaren teknolojiyle tanışıp teknolojiyle büyümektedir. Çocuklar daha anne baba demeden önce tabletlerle, telefonlarla, televizyonla vs. teknolojik aletlerle büyümektedirler. Tabi ki teknolojinin olumlu, hayatı kolaylaştıran, hayatı değiştiren özellikleri, faydaları yadsınamaz bir gerçektir.  Fakat teknolojiyi amacına uygun ve  zamanında kullanılır ise o zaman fayda teşkil  eder. Baktığımız zaman çocuklarda teknoloji bağımlılığı yaşı gittikçe düşmektedir. Bebekler bile çizgi film olmadan , tabletler olmadan mamasını yememektedir. Ortada trajikomik bir tehlike olduğu açıkça görülmektedir. Bu durum sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyanın sorunu haline gelmiştir.  

Teknolojik gelişmeler hayatımızı kolaylaştırırken sağlığımızı da tehdit etmektedir.  Cep telefonu, bilgisayar ve tabletden gelen mikrodalgalar sağlığı olumsuz etkilemektedir.  Çok uzun bir süre bu cihazların başında zaman geçirmek birçok sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir.  Ayrıca çocuğun bilişsel, duygusal, psikososyal   ve psikoloji özelliklerini de büyük oranda etkilemektedir.   

Artık çocuklarınızı olumsuz teknolojik cihazlardan uzak tutup, onlara  rahatça ulaşabileceğiniz, onların size rahatça ulaşabileceği Çocuk Takip Cihazı / Akıllı kol saatimiz sayesinde  siz anne babaları üzerindeki en büyük yükten kurtarıyoruz. Çocuk telefonu sayesinde artık aklınız çocuğunuzda kalmayacak. Çocuklarınızı  onlara zarar verecek diğer teknolojik cihazlardan ne kadar uzak tutarsanız çocuğunuzun zihinsel, sosyal vs.  gelişimi o kadar hızlı ve doğru  olacaktır. Bunları çocuğunuzla bir arkadaşıymış gibi konuşarak, güzelce anlatmalısınız. Çocuklarınızı büyük baskılar altına alarak hiçbir problemin üstesinden gelemezsiniz.  

Çocuk takip saati çocuklara özel tasarlanmıştır.  Çocuğunuz Akıllı saatini koluna takabilir, çantasında ya da cebinde rahatça taşıyabilir. Çocuk  telefonunun ikili konuşma özelliği sayesinde siz istediğiniz anda çocuğunuza ulaşabilir aynı şekilde çocuğunuz da size kolaylıkla ulaşabilir. Akıllı saat sayesinde çocuğunuza telefon almanıza artık hiç mi hiç gerek kalmadı. Çocuğunuzun  telefon kullanmasına gerek kalmadan anında ulaşabileceksiniz. Telefon kullanma yaşını yükseltmek siz değerli anne babalarımızın elinde. Çocuk Takip kol saatini satın alarak diğer anne babalara örnek olmalısınız. Çocuk GPS kol  saatimizin telefon özelliği dışında birçok özelliği bulunmaktadır. Siz anne babaları Akıllı kol saati/ Akıllı telefonumuzla tanıştırmak için en  kısa zamanda sitemize bekleriz.  

 

“Çocuklar donmamış beton gibidir, üzerlerine ne düşse iz bırakır.”

                                                                                   HAİM JİNOTT